Лідери південних країн ЄС зібралися на Мальті для обговорення проблем міграції

Поділитися
Лідери південних країн ЄС зібралися на Мальті для обговорення проблем міграції © EPA / CIRO FUSCO
Найбільшого удару нелегальна міграція завдає Італії.

Лідери дев'яти південних країн Європейського Союзу 29 вересня зустрілися на Мальті, щоб обговорити спільні проблеми, які вже багато років не дають їм спокою, зокрема нелегальної міграції, передає Associated Press.

На одноденній зустрічі були представлені Мальта, Франція, Греція, Італія, Хорватія, Кіпр, Португалія, Словенія та Іспанія. За винятком Словенії та Хорватії всі ці країни омиваються Середземним морем.

На зустріч за зачиненими дверима були запрошені дві вищі посадові особи ЄС голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова Європейської ради Шарль Мішель. Наступного тижня в Іспанії заплановано неформальне засідання Європейської ради, в якому братимуть участь лідери 27 країн ЄС.

Основною метою зустрічі є вироблення консенсусу з основних питань, що стосуються всіх країн ЄС.

У розробці нового пакту ЄС досягнуто незначного прогресу, але проведення реформи все ще під питанням.

Італія, яка нині приймає найбільшу кількість мігрантів, які прибувають через Середземне море, марно намагається переконати країни ЄС виявити солідарність і прийняти більше десятків тисяч людей, які досягають італійських берегів.

На початку місяця на крихітному італійському рибальському острові Лампедуза за 48 годин зійшли на берег близько 8 тисяч мігрантів, переповнивши цей туристичний центр.

Згідно з чинними правилами ЄС, країна, в яку прибувають прохачі притулку, має надати їм притулок на час розгляду їхніх заяв. У випадку Італії більшість мігрантів, які прибувають морем з країн Африки та Азії, рятуються від бідності, а не від війни чи переслідувань, і не мають права на притулок.

Але оскільки Італія має так мало угод про репатріацію з країнами походження, вона не може надіслати назад тих, хто не отримав притулку. Багато мігрантів, сподіваючись знайти сім'ю чи роботу, їдуть з Італії до Північної Європи кінцевого пункту їхнього призначення.

Хоча переговори на Мальті були значною мірою присвячені міграції, у порядку денному були також проблеми зміни клімату, економічне зростання та подальша підтримка України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі