Прем'єр-міністр Італії виступила за створення альянсу для боротьби із нелегальною міграцією

Поділитися
Італія вже уклала угоду з Тунісом, звідки прибуває багато мігрантів, і хоче зробити цей документ взірцем для інших країн.

Незаконні потоки мігрантів завдають шкоди всім країнам Середземномор'я, констатувала 23 липня прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, виступивши за створення широкого альянсу для боротьби з торгівлею людьми, передає Reuters.

Пом'якшивши свою минулу жорстку риторику, Мелоні заявила на міжнародній конференції в Римі, що її уряд готовий прийняти більше людей легальними шляхами, оскільки «Європа та Італія потребують імміграції», і посилити дії щодо запобігання небезпечній нелегальній міграції через Середземне море.

«Масова нелегальна імміграція завдає шкоди кожному з нас. Ніхто від цього не виграє, окрім злочинних угруповань, які збагачуються за рахунок найуразливіших і використовують свою силу навіть проти урядів», - сказала вона.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підтримала пропозицію Мелоні щодо забезпечення законних шляхів до Європейського Союзу, до якого входять 27 країн.

ЄС і Туніс, основний пункт відправлення мігрантів, минулого тижня підписали угоду про «стратегічне партнерство», яка включає боротьбу з торговцями людьми та посилення кордонів.

Європа пообіцяла виділити 1 мільярд євро на допомогу Тунісу з його постраждалою економікою, причому 100 мільйонів євро спеціально призначено для боротьби з нелегальною міграцією.

«Ми хочемо, щоб наша угода з Тунісом стала взірцем. Планом на майбутнє. Для партнерства з іншими країнами регіону», - заявила Ляєн.

Вона додала, що ЄС міг би співпрацювати з такими країнами, як Туніс, у розширенні їхнього виробництва відновлюваної енергії на благо всіх.

Мохамед аль-Менфі, голова президентської ради Лівії, закликав багатші країни допомогти.

"Ми готові брати участь в ефективному способі припинення страждань мігрантів", - сказав він.

Папа римський Франциск також закликав уряди Європи та Африки допомогти мігрантам, які застрягли в пустельних районах Північної Африки, та гарантувати, що Середземне море ніколи більше не стане «театром смерті» для тих, хто намагається перетнути кордон.

Італія, яка приймає конференцію, щосили намагається впоратися з кількістю нелегальних мігрантів, які прибувають до таких центрів, як її далекий південний острів Лампедуза. Водночас вона має населення, яке старіє та скорочується, і потребує додаткових працівників для підтримки своєї економіки.

Раніше цього місяця Італія зобов'язалася видати 452 000 нових робочих віз для громадян країн, які не входять до ЄС, з 2023 по 2025 рік, збільшивши кількість дозволів, доступних щороку, до 165 000 у 2025 році. У 2019 році, до того, як вибухнув COVID, Італія видала лише 30 850 віз.

Цього року кількість тих, хто прибуває до Італії, різко зросла: на даний момент на берег зійшло понад 83 000 осіб у порівнянні з приблизно 34 000 за той же період у 2022 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі