Лідери G7 пообіцяли притягти Путіна та Лукашенка до відповідальності – заява

Доповнено
Поділитися
Лідери G7 пообіцяли притягти Путіна та Лукашенка до відповідальності – заява © Сайт президента Білорусі
Розслідування військових злочинів Росії в Україні продовжується.

Лідери країн Великої сімки у спільній заяві пообіцяли притягнути президента РФ Владіміра Путіна та архітекторів та співучасників війни проти України, включаючи режим Лукашенка у Білорусі, до відповідальності за їхні дії відповідно до міжнародного права.

Вони наголосили, що за жодних обставин цивільні особи та особи, які не беруть активної участі у бойових діях, не можуть бути законними цілями.

“Ми докладемо всіх зусиль, щоб притягнути президента Путіна та архітекторів та співучасників цієї агресії, включаючи режим Лукашенка у Білорусі, до відповідальності за їхні дії відповідно до міжнародного права. Для цього ми продовжуватимемо працювати разом з нашими союзниками та партнерами по всьому світу”, - йдеться у заяві лідерів G7, яку поширив Білий дім.

Лідери Великої сімки підтвердили підтримку всіх зусиль щодо притягнення до повної відповідальності винних у злочинах.

“Ми вітаємо та підтримуємо продовження роботи з розслідування та збору доказів, у тому числі Прокурором Міжнародного кримінального суду, незалежною слідчою комісією, створеною за мандатом Ради ООН з прав людини, та місією експертів Організації з безпеки та співробітництва в Європі”, - йдеться у заяві..

Бучу назвали другою "Сребреницею", а загадкова руzька душа під пісні Лепса попрямувала до Пекла. Найкращий день, який тепер може настати, — покарання воєнних злочинців. Включно з російськими генералами, котрі віддають накази, солдатами, що стріляють у мирних людей, пропагандистами й артистами, які співають і брешуть на підтримку кривавого режиму. Детальніше читайте про це та чому президент Зеленський повинен невідкладно підписати закон про ратифікацію Римського статуту у статті Інни Ведерникової "Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руського міра» в Бучі".

Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання — в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі