"У Павла Лазаренка завжди залишається ще один паспорт, адже він - громадянин Панами. Щоправда, я не зовсім розумію юридичну природу того паспорта. Він займався там бізнесом і з панамським законами мав право на громадянство", - зазначив він.
Адвокат зазначив, що справа Лазаренка буде слухатися в імміграційному суді Сан-Франциско у травні. Зараз її вивчає суддя Лаура Рамірез. "У судді Рамірез низький відсоток відмов у наданні притулку, до 40%. Це дуже гарний показник", - вважає адвокат Лазаренка.
"А якщо все ж таки буде ухвалено рішення відмовити - документи давно прострочені, то його або відправлять у Грецію, звідки він прилетів у Штати, або дадуть 24 години на те, щоб він залишив територію США у будь-якому напрямку", - сказав Чевгуз.
При цьому закордонний паспорт Лазаренка прострочений вже як мінімум 5 років, а в національному паспорті громадянина України, за деякими даними, не переклеєна фотографія у 45 років.
23 січня Павлу Лазаренку виповнюється 60 років. Свій ювілей він зустрічає у камері імміграційного ізолятора у каліфорнійському містечку Аделанто, куди він потрапив після ув'язення через відсутність американської візи.
Адвокат також пояснив, що виведення в окреме кримінальне провадження документів про причетність Лазаренка до вбивства депутата Євгена Щербаня - "це спеціальний порядок, його застосовують, якщо людина довго хворіє або перебуває в розшуку, як у нашому випадку".
"Справу просто припинено і ніякого руху за нею не буде, принаймні доти, поки Лазаренко не потрапить назад в Україну. А це практично виключено, адже він просить тимчасового політичного притулку (поки не буде безпечно повернутися на батьківщину), а за міжнародним правом його не можуть екстрадувати в країну, яка вимагає притягнути його до відповідальності", - заявив Чевгуз.