Виклик екс-прем'єра Павла Лазаренка, як свідка у справі про вбивство нардепа Євгена Щербаня, невигідний українській владі, оскільки він ніколи не дасть свідчення в суді проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Про це заявив народний депутат Геннадій Москаль.
"Лазаренко ніколи не дав би свідчень на користь звинувачення Тимошенко. Навпаки, він би все заперечував і давав свідчення проти свідків звинувачення, що зовсім невигідно українській владі", - сказав Москаль.
На його думку, шанси на те, що Лазаренка буде залучено до справи про вбивство депутата Євгена Щербаня як відповідача, мінімальні. "Справу Лазаренка виділено в окреме провадження - ред.), бо в українському кримінальному судочинстві немає практики заочних рішень суду, як, наприклад, у цивільних справах. Потрібна особиста присутність фігуранта, але цього, звичайно, не буде", - сказав політик.
- У Лазаренка є компромат на Януковича, але він не хоче померти, як Березовський, - Кужель
Москаль зазначив, що Україна і США надають правову допомогу один одному, але договору про екстрадицію між країнами не існує, тому в Україну екс-прем'єр висланий не буде. "У нас є лише Конвенція про правову допомогу з Європою, Ізраїлем і ПАР. Зі Штатами немає ніяких договорів, і вислати Лазаренка звідти в Україну неможливо, бо він сам вирішує, в яку країну його висилають", - заявив політик. І додав, що "Лазаренко може виїхати до Панами, Болівії, Аргентини - куди завгодно, і жити там стільки, скільки проіснує нинішня влада в Україні".
За словами політика, звинувачення Леоніда Кучми у "замовленні" Євгена Щербаня, що пролунало з вуст компаньйона останнього - "ахінея і політична кон'юнктурщина". "Чоловік, який звинувачував Кучму, міг отримати якісь преференції - гроші, обіцянку посади або ще що-небудь, він мав свій інтерес, інакше про причетність екс-президента до вбивства Щербаня було б заявлено набагато раніше, ще під час суду щодо вбивства у 2000-2003 роках", -додав Москаль, при цьому відзначивши, що "фарс зі справою Щербаня не закінчиться нічим, якщо б у справи була перспектива - її б вже закінчили".
Нагадаємо, 20 березня заступник держсекретаря США Венді Шерман заявила, що США не мають наміру обговорювати і коментувати статус Лазаренка і повідомляти про його місцезнаходження. "За американськими законами, щоб не обговорювати статус конкретних громадян, мені недоречно так публічно говорити про його стан", - заявила вона.
Лазаренко провів в ув'язненні більше 10 років і 1 листопада 2012 року вийшов з американської в'язниці Terminal Island на свободу. 8 листопада 2012 року стало відомо, що Лазаренко подав клопотання до Імміграційного суду Сан-Франциско про надання йому тимчасового статусу на право перебування на території США. В даний час Лазаренко перебуває в імміграційному ізоляторі у каліфорнійському містечку Аделанто у зв'язку з відсутністю візи. За словами його адвоката, відповідна справа слухатиметься в суді у травні.
У Генпрокуратурі України заявляють, що варто Лазаренку повернутися в Україну, як його буде арештовано. Адвокати екс-прем'єра уточнюють, що в Україні слідчі йому інкримінують близько 50 кримінальних епізодів: надання хабара, привласнення коштів і зловживання становищем.
У грудні 2012 року заступник генпрокурора України Ренат Кузьмін у відкритому листі президентові США Бараку Обамі попросив його посприяти в організації допиту Лазаренка, а також його ділового партнера Петра Кириченка, який знаходиться у США, як свідків у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році, в замовленні якого звинувачується екс-прем'єр Юлія Тимошенко. На переконання генерального прокурора Віктора Пшонки, у випадку, якщо провина екс-прем'єра буде доведена, Юлії Тимошенко загрожує довічне ув'язнення.
18 січня 2013 року генпрокурор Пшонка заявив, що Генпрокуратура України завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня, екс-прем'єру Юлії Тимошенко вручено повідомлення у підозрі її в організації спільно з екс-прем'єром П.Лазаренка умисного вбивства з корисливих мотивів. !zn
Читайте також:
Бізнес-партнер Щербаня стверджує, що вбивство замовили Кучма і Лазаренко
Влада США відмовилася розкривати статус Лазаренка
Лазаренко зберіг панамський паспорт на випадок, якщо США відмовлять у притулок