Лавринович: Політреформа 2004 проводилася з порушенням процедури

Поділитися
© bigyalta.wordpress.com
Міністр юстиції Олександр Лавринович заявляє, що при проведенні конституційної реформи 2004 року була порушена процедура внесення змін до Конституції. За його словами, відомство вже підготувало відповідний висновок у відповідь на запит Конституційного суду України.
Міністр юстиції Олександр Лавринович заявляє, що при проведенні конституційної реформи 2004 року була порушена процедура внесення змін до Конституції. За його словами, відомство вже підготувало відповідний висновок у відповідь на запит Конституційного суду України.«При внесенні змін 2004 року не була дотримана ця процедура, яка визначена Конституцією з обов'язковим конституційним контролем відносно зміни кожної норми, яка пропонується до Основного закону», - заявив міністр у четвер, 2 вересня. Нагадаємо, до Конституційного суду 14 липня скеровано подання за підписом 252 народних депутатів, в якому просять КС перевірити на відповідність Конституції закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року, N2222-IV. 20 липня стало відомо, що КСУ відкрив провадження за даною справою. Суддею-доповідачем призначений суддя КС Сергій Вдовиченко. Як писало «Дзеркало тижня», рішення КСУ про скасування політреформи очікується на початку осені. Імовірно - не пізніше першої декади жовтня. 24 серпня Янукович знову заявив про необхідність вдосконалення Конституції. Його підтримав спікер парламенту Володимир Литвин. Пізніше голова держави відзначив, що для удосконалення Конституції необхідні консенсус в парламенті і конституційна більшість. Відзначимо також, що згідно з прийнятими у 2004 році поправками президент втратив, а парламент і уряд, навпаки, набули низку повноважень. Так, парламент отримав право обирати прем'єра і міністрів, членів ЦВК та суддів. За президентом залишилося право вносити на затвердження парламенту кандидатури міністра оборони, міністра закордонних справ, генерального прокурора і голови Служби безпеки України.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі