Кулеба запевнив ЄС про незмінність євроінтеграційного курсу України

Поділитися
Кулеба запевнив ЄС про незмінність євроінтеграційного курсу України Кулеба обговорив з Єврокомісією інтеграцію України до енергоринку ЄС і "промисловий безвіз"
На думку віце-прем'єра, за економічною слідуватиме й політична інтеграція України і Європейського Союзу.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба запевнив представників Європейського Союзу, що зовнішньополітичний курс України на інтеграцію до ЄС залишається незмінним.

"Ми рухаємося до Європи, продовжуємо інтеграцію. Ми надзвичайно зацікавлені в економічній інтеграції... Я побачив готовність просуватися вперед з боку ЄС і підтвердив ту ж саму готовність з боку України", - повідомив Кулеба журналістам за підсумками візиту до Брюсселю у вівторок, 10 вересня.

Віце-прем'єр висловив упевненість, що в України є шанси повторити шлях, який пройшли засновники ЄС, і за "об'єднанням економік і людей" слідуватиме й політична інтеграція.

За словами Кулеби, він обговорив з представниками ЄС, інтеграцію України до європейських енергетичного і цифрового ринків.

"Говорили про митницю, про так званоий промисловий безвіз. Потрібно працювати – є бажання європейських партнерів і наше працювати і давати результат", - додав віце-прем'єр.

Він також розповів про хід переговорів з Єврокомісією щодо надання Україні чергового траншу макрофінансової допомоги ЄС. Віце-прем'єр висловив надію, що Україна зможе отримати ці кошти до кінця поточного року.

Нагадаємо, 19 лютого 2019 Петро Порошенко підписав закон, що закріплює в Конституції України курс країни в Європейський Союз і НАТО. 21 лютого набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС. Ст. 102 Основного Закону визначає президента України гарантом реалізації стратегічного курсу країни на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

У своїй статті для DT.UA радник міністра закордонних справ Тарас Качка пише, що крім реалізації наявної програми інтеграції, передбаченої Угодою про асоціацію з ЄС, Україні необхідно наближатися до ЄС і в нових ініціативах. Головне в цьому - не так логіка "наздогнати і перегнати", як прийти до належного рівня синхронізації у ключових політиках ЄС. Наприклад, ринок електронних комунікацій ЄС, до якого Україна може інтегруватись на основі додатку XVII УА. Нам потрібно не лише виконати вимоги, передбачені додатком, а й одночасно з ЄС працювати над пріоритетами Єдиного цифрового ринку ЄС - щодо посилення захисту персональних даних та інших прав споживачів цифрових послуг. Детальніше читайте у матеріалі "Україна 2028 - європейська держава, інтегрована в ЄС" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі