Україна закликає Європейський Союз вжити політичних та інших заходів задля стримування Росії від подальшої агресії, повідомляє пресслужба МЗС України за підсумками телефонної розмови очільників української та європейської дипломатій Дмитра Кулеби і Жозепа Борреля.
Розмова відбулася напередодні засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС. Сторони обговорили безпекову ситуацію на Донбасі, в Криму та вздовж українських кордонів, куди РФ знову стягує війська.
Крім того, Кулеба наголосив на деструктивному підході Москви до переговорів у нормандському форматі – РФ блокує черговий саміт на рівні міністрів, вимагаючи попереднього погодження пропозицій Кремля.
Своєю чергою Жозеп Боррель запевнив у підтримці ЄС суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
Увійшовши у мінський і нормандський формати, Росія буквально підписалася під їхніми документами, взявши на себе певні зобов'язання. Як хто? Відповідь це запитання Захід і Москва трактують по-різному: перший вважає РФ стороною конфлікту, друга вважає себе посередницею.
Але які зобов'язання можуть бути в посередника? Хто «призначив» Москву на це «посередництво», крім неї самої? І чому «посередник» завжди приймає позицію однієї сторони? Відповіді на ці запитання такі очевидні, що Кремль вирішив просто скинути узи, які помилково на себе взяв.
Тепер, коли позиція американців чіткіша, а вплив вічно «глибоко стурбованих» західноєвропейських столиць на Київ помітно послабився, нормандський формат став Кремлю непотрібен, а «Мінськ» він вирішив поставити на паузу. Звідси й випливає логіка всіх тих подій, що відбувалися останніми місяцями на Донбасі та навколо нього. Докладніше читайте у статті Сергія Гармаша «Кремль утомився: все, що потрібно знати про нинішню ситуацію на Донбасі та дії Росії» у ZN.UA.