Кулеба, коментуючи угоду щодо "Північного потоку-2", нагадав про головного бенефіціара газової кризи — Росію

Поділитися
Кулеба, коментуючи угоду щодо © Литовське Міністерство закордонних справ/flickr
Економічний блок заяви українська сторона досі аналізує. 

Глава МЗС України Дмитро Кулеба прокоментував те, що США та Німеччина досягли домовленості щодо "Північного потоку-2". Він вважає, що формулювання про гарантії безпеки для України повинні бути сильнішими. Про це Кулеба сказав під час пресконференції. 

"Ми наразі маємо багато запитань до того, як американсько-німецька домовленість здатна зменшити безпекові ризики для України і країн Центральної Європи, пов’язані з "Північним потоком-2". Ми будемо розмовляти зі США і Німеччиною з цього приводу", - сказав Кулеба.

Він нагадав, що цей газопровід завжди був для України загрозою безпеці. Тому українська сторона прагне, аби в даній угоді саме формулювання щодо безпеки нашої країни були сильнішими. 

"Що стосується економічного блоку цієї заяви, ми вивчаємо все, що там викладено. Будемо готові представити нашу позицію, коли комплексно і детально проаналізуємо те, що там запропоновано", - додав міністр.

Кулеба наголосив на ще одній проблемі. Зараз неясно, чи готова Росія виконувати свою частину обов'язків, зазначених у цій угоді. Йдеться насамперед про збереження транзиту газу через Україну та гарантії безпеки для нашої держави. 

"Америка і Німеччина про щось домовились, Польща з Україною про щось домовилися, але ми всі розуміємо, що головним бенефіціаром тієї кризи, яку створив "Північний потік-2", є Російська Федерація", - зауважив глава МЗС України.

Напередодні заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту та продовжує наполягати на зупинці геополітичного проєкту Кремля. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2», це питання також обговорюватиметься на зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена 30 серпня. Союзником України у боротьбі проти російського газопроводу може стати Польща.

Чи вдалося президенту України Володимиру Зеленському переконати німецьких можновладців змінити позицію щодо «Північного потоку-2» , читайте у статті Володимира Кравченка «Меркель не повернула назад «Північний потік»». Як Джо Байден повертає відносини Німеччини та США до «нормальності» і до чого тут російський газ, читайте в статті Олексія Їжака «Байден і Меркель задекларували нові відносини» у ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі