Конституційний суд України приступив до закритої частини слухання справи за поданням 252 народних депутатів щодо конституційності закону про внесення зміни до Основного закону від 2004 року, так званої «політреформи».
КСУ у четвер, 23 вересня, на відкритій частині слухань заслухав сторони і дослідив матеріали справи. При цьому, всі сторони процесу заявили єдину позицію про те, що під час прийняття цього закону була порушена конституційна процедура.
Зокрема, представники 252 народних депутатів, які є авторами подання, народні депутати Владислав Забарський і Дмитро Шпенов підтвердили клопотання про визнання цього закону неконституційним. При цьому вони підкреслили, що закон №2222 на сьогоднішній день є чинним.
Представник Верховної Ради Наталія Вілламова заявила, що зміни, які були внесені до тексту законопроекту, вплинули на його реальний зміст.
Представник президента у КС Олена Лукаш підкреслила, що ці зміни були «істотними і принциповими».
Представник Кабінету міністрів у КС Володимир Вознюк заявив, що рішення КС у тому числі, висновок щодо законопроектів про внесення змін до Конституції, є обов'язковим до виконання Радою.
Як повідомлялося, 8 грудня 2004 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до Конституції України» №2222-IV, який передбачає перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту до п'яти років.
Чинна Конституція України прийнята 28 червня 1996 року. Внесені у 2004 році зміни до Основного закону набули чинності у 2006 році.
КСУ відкрив провадження у даній справі 17 вересня.
Як писало «Дзеркало тижня», рішення Конституційного суду про скасування політреформи очікується на початку осені. Ймовірно — не пізніше першої декади жовтня.
За даними джерела «ДТ», у КСУ готуються зафіксувати факт порушення статті 159 Конституції і на підставі статті 152 тієї ж Конституції визнати закон №2222, яким було введено в дію нову редакцію Основного закону, неконституційним.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»