Кривонос відмовився прийти до комітету ВРУ в день, коли з’явилось журналістське розслідування про дивну позицію НАБУ у справі голови «Нафтогазу» Чернишова – Радіна

Відео
Поділитися
Кривонос відмовився прийти до комітету ВРУ в день, коли з’явилось журналістське розслідування про дивну позицію НАБУ у справі голови «Нафтогазу» Чернишова – Радіна © Getty Images
Ще напередодні директор НАБУ погоджувався прийти на засідання.

Голова антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасія Радіна відреагувала на відмову директора Національного антикорупційного НАБУ Семена Кривоноса прийти на засідання щодо можливих зливів даних з НАБУ. Вона повідомила, що ще вчора присутність Кривоноса підтвердили, а сьогодні він заявив про «передчасність» виступу в комітеті з приводу ситуації, щодо якої відкрита кримінальна справа. Радіна зауважила, що заява директора Бюро збіглася з виходом журналістського розслідування щодо його ролі в зливах даних.

«З подивом прочитала ранковий допис директора НАБУ Семена Кривоноса з відмовою взяти участь у засіданні антикорупційного комітету Ради, посилаючись на таємницю досудового розслідування», – написала Радіна у Facebook.

За її словами, запрошення на це засідання  Кривонос отримав 12 червня. У вівторок, 18 червня, додала Радіна, в особистому листуванні директор НАБУ підтвердив їй готовність до публічного засідання. Напередодні, 19 червня, НАБУ в робочому режимі підтвердило співробітникам секретаріату комітету участь Кривоноса у запланованому засіданні.

«Єдине пояснення, яке я можу уявити для зміни позиції керівника НАБУ щодо участі у комітеті – публікація цього ранку сюжету Михайла Ткача про можливі витоки з НАБУ за участі безпосередньо Семена Кривоноса. Це – перший і єдиний наразі випадок, коли керівник антикорупційного органу відмовляється взяти участь у засіданні антикорупційного комітету та відповісти на питання», – додала Радіна.

Вона також підкреслила, що засідання комітету відбудеться, які і було заплановано, 20 червня о 14:30. Радіна висловила сподівання, що Кривонос все ж таки прийде на засідання та відповість на запитання.

«Пане Кривоносе, інформація про досудове розслідування справді мала би бути недоступна публічно. Якби НАБУ і його внутрішній контроль спрацювали як належить і як передбачає закон, інформація про підстави для розслідування не стала б відома фігурантам, а також «мертвим, живим і ненародженим» ще до початку розслідування. Натомість, сталося саме це. Отже, розбирати, що Ви зробили, що це все не повторювалося, також маємо публічно. Разом же маємо розібратися, як Ви переконаєте суспільство довіряти результатам вашого розслідування», – додала Радіна.

Якщо ж директор Бюро проігнорує засідання, то за словами голови комітету, це можна буде розцінювати як «підтвердження тез, які висловили журналісти в опублікованому зранку розслідуванні – і діятимемо відповідно».

Зокрема, у новому розслідуванні журналіста «Української правди» Михайла Ткача йдеться, що у квітні детективи НАБУ отримали дозвіл провести обшуки в будинку, де мешкає голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов. Однак, цю ухвалу так ніхто й не виконав. Необхідність проведення обшуків суд аргументував тим, що чиновники Міністерства розвитку громад та територій за часів керівництва Чернишова могли бути причетними до передачі одному із забудовників ділянки для зведення житлового комплексу.

При цьому Ткач зазначив, що того ж місяця, коли детективам дозволили провести обшуки, Чернишов таємно відвідав Бюро. У коментарі журналісту глава «Нафтогазу» зазначив, що зустрічався з Кривоносом, але жодних розслідувань вони нібито не обговорювали.

22 травня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національна поліція провели обшуки у помешканні співробітника одного з підрозділів НАБУ через витік інформації у резонансній справі. Згодом в САП пояснили, що йдеться про справу щодо колишнього голови Дніпропетровської ОВА Резніченка та його партнера, чинного консультанта ОПУ Юрія Голика – під час «Великого будівництва» зникло півтора мільярда гривень.

Відомо, що телефон Юрія Голика є одним із доказів у справі – радник ОПУ одержував детальну інформацію про перебіг розслідування НАБУ через посередника, бізнесмена й колишнього голову Броварської РДА Георгія Біркадзе.

Через деякий час Кривонос усунув свого першого заступника Гізо Углаву від виконання службових обов'язків для «забезпечення об'єктивного розслідування» ймовірного витоку даних, а НАБУ та САП домовились про спільне розслідування справи. 

Повну історію, її витоки та можливі наслідки читайте у матеріалі Інни Ведернікової «У пошуках «крота». Чим може закінчитися криза між НАБУ та САП».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі