Кабінет міністрів України 22 вересня затвердив перехід алфавіту кримськотатарської мови на латинську графіку.
Рішення прийняли на основі акту Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років.
Алфавіт кримськотатарської мови на основі латинської графіки складається з 31 букви.
Його розробили в процесі консультацій з Меджлісом кримськотатарського народу фахівці Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського, Інституту мовознавства ім. А.О Потебні, Інституту філології КНУ ім. Т.Шевченка і Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.
Поступове переведення на латиницю буде відбуватися до 1 вересня 2025 року. До цього моменту Міносвіти, Мінкультури, Мінреінтеграціі повинні перевести освітній процес, який здійснюється кримськотатарською мовою, в тому числі підручників і методичок, на латиницю. Також поставлено завдання стимулювати застосування кримськотатарської мови на основі латинської графіки в інших сферах життя.
У вересні секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов заявив, що підтримує ідею переведення української мови від кирилиці і перехід на латиницю. У той же час мовний омбудсмен Тарас Кремінь не вважає, що українську мову стоїть переводити з кириличного на латинський алфавіт. Омбудсмен вважає, що питання збереження кириличного алфавіту дорівнює питанню збереження традицій, адже найбільша кількість українських текстів, досліджень, літописна традиція, стародруки, українські пісні написані кирилицею.