Кремль розмістив тендер на вивчення ситуації в Україні, в тому числі і ефекту від приєднання її до Митного союзу. Замовлення були оприлюднені Управлінням справами президента Росії ще 8 липня на сайті Держзакупівель РФ.
Так Кремль розмістив заявки на підготовку аналітичних доповідей за трьома темами: "Реформа місцевого самоврядування як чинник регіонального розвитку на Україні", "Профспілкові організації України як чинник соціально-економічного розвитку держави", а також "Можливий економічний ефект від приєднання держав близького зарубіжжя до Митного союзу і Єдиного економічного простору".
Максимальна ціна за цими трьома лотами становить 1,45 мільйона рублів.
Як зазначено у конкурсній документації, мета доповіді про місцевому управлінні - це аналіз наслідків реформи місцевого самоврядування в Україні з точки зору перспектив розвитку відносин центру, регіонів і муніципалітетів.
Згідно з документами, це необхідно для вдосконалення підходів до визначення перспективних напрямків розширення гуманітарного співробітництва суб'єктів Російської Федерації з регіонами України.
У доповіді про профспілкових організаціях, Кремль цікавить визначення форм участі українських профспілкових організацій у реалізації міжнародних гуманітарних та правозахисних проектів в контексті вирішення завдання щодо розвитку інститутів "народної дипломатії" на пострадянському просторі.
"Мета - аналіз ступеня і форм впливу профспілкових організацій на розвиток соціально-економічних і політичних процесів на Україні", - сказано в документі.
Метою третього доповіді є отримання рекомендацій у контексті інтеграційних процесів на євразійському просторі.
"Мета - аналіз економічних переваг і витрат приєднання держав близького зарубіжжя до Митного союзу і Єдиного економічного простору, визначення економічних чинників активізації інтеграційних процесів на Євразійському просторі для кожної держави регіону", - сказано в документі.
У доповіді повинна бути оцінка поточної економічної ситуації держав близького зарубіжжя і ймовірний економічний ефект від їх приєднання до МС і ЄЕП.
Крім того, повинен бути аналіз діючої в країнах найближчого зарубіжжя нормативно-правової бази, що стосується взаємодії з МС і ЄЕП.
Повинен бути наданий аналіз можливих проблем, ризиків і витрат для держав близького зарубіжжя у випадку їх приєднання до МС і ЄЕП або використання ними окремих інтеграційних інструментів та запропонувати шляхи їх подолання.
Також у доповіді повинен містити прогноз сценаріїв економічного розвитку держав близького зарубіжжя у випадку їх приєднання до МС і ЄЕП, повинні бути прораховані ефекти в соціальній сфері від приєднання держав близького зарубіжжя до МС і ЄЕП.
Також переможець тендеру має "підготувати висновки і практичні рекомендації виробленні підходів до процесів взаємодії Російської Федерації з державами близького зарубіжжя по лінії ТС і ЄЕП на поточний період".
Терміни виконання робіт - листопад 2013 року. !zn
Читайте також:
Російський план, осмислений і нещадний
Про комплекс заходів щодо залучення України в євразійський інтеграційний процес
Росія готується посилити митний контроль у відповідь на зближення України і ЄС