Кремль не проти доєднання США до переговорів щодо Донбасу – Козак

Поділитися
Кремль не проти доєднання США до переговорів щодо Донбасу – Козак
Але тільки якщо темою обговорення буде «врегулювання конфлікту» на умовах Москви.

Кремль не проти доєднання США до переговорів щодо врегулювання в Донбасі, зокрема до нормандського формату, заявив заступник голови Адміністрації президента РФ, куратор «українського напрямку» Дмітрій Козак в інтерв'ю французькому виданню Politique Internationale.

«Як ми вже наголошували, у нас немає принципових заперечень проти підключення до чинних переговорних форматів нових учасників, включно зі США», - заявив Козак.

Як повідомляло ZN.UA, під егідою розширення формату Кремль планує посадити за стіл переговорів підконтрольних бойовиків і примусити Україну до прямих переговорів з ними. Ймовірно, саме про них Козак каже як про «нових учасників».

«Виключити Донбас з переговорного процесу - означає переглянути сенс і зміст Мінських угод», - вважає Козак.

На думку заступника голови адміністрації Владіміра Путіна, на переговорах має обговорюватися виключно російська модель «врегулювання», з проведенням виборів до повернення контролю над ділянкою кордону, амністією бойовиків та іншими «заходами».

«Конфлікт може бути врегульовано в повному обсязі протягом 1 року - від ухвалення комплексу законодавчих актів України до проведення позачергових місцевих виборів і відновлення Києвом контролю над всією сукупністю державного кордону», - заявив він.

Якщо Вашингтон підтримає «мирне політичне врегулювання конфлікту», заперечень у Москви не буде. «Але якщо за такою участю і підтримкою України проглядатиметься заохочення військового вирішення конфлікту, ми, звичайно ж, проти», - цитує Козака «Інтерфакс-Україна».

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив про важливість залучення до переговорів щодо врегулювання ситуації в Донбасі такого потужного геополітичного гравця як США. Він нагадав, що Росія в нормандському форматі нині гальмує переговори, а мирний процес - не працює.

Зеленський запропонував розширити нормандський формат за рахунок США ще в 2019 році. Тоді у Вашингтоні відзначили, що залучення нових учасників до переговорного процесу вимагає згоди всіх лідерів нормандської четвірки.

Франція висловилася за підтримку діалогу з Вашингтоном сотосовно Донбасу, але категорично проти участі США в «нормандському форматі». У Росії заявили, що бажання України залучити США до нормандських переговорів начебито можна вважати спробою відійти від Мінського формату.

Однак після саміту президентів Росії і США в Женеві Москва змінила точку зору. Про таємниці листування кремлівських міньйонів із Москвою, можливу участь американців у переговорах і строки виборів у Донбасі читайте в інтерв'ю Олексія Резнікова Тетяні Силіній «Присутність «зайчиків» із «ДНР/ЛНР» на зустрічі «нормандської четвірки» і США абсолютно виключена» у ZN. UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі