Кремль готовий до діалогу про продовження транзиту газу через Україну

Поділитися
Кремль готовий до діалогу про продовження транзиту газу через Україну © Офіційний сайт Кремля
Що думає Москва про угоду США та Німеччини? 

Прессекретар глави Кремля Дмітрій Пєсков прокоментував укладення американо-німецької угоди щодо газопроводу "Північний потік-2". У заяві, яку цитує видання "РБК Україна", сказано, що Росія готова обговорювати продовження транзиту газу через Україну. 

"Президент Путін неодноразово говорив про готовність Росії обговорювати продовження договору про транзит газу через Україну і після 2024. Це виключно питання економічної доцільності та рентабельності. Ми б хотіли побачити також в заяві і посил Україні. Про те, що Україна повинна проявляти відповідальну позицію в плані забезпечення економічно доцільних умов", - сказав Пєсков.

Він також зазначив, що в угоді США та Німеччини є моменти, з якими Росія погоджується, але є й те, що у Кремля викликає обурення, повідомляють росЗМІ. Очевидно, йдеться про згадки російської агресії проти нашої країни, що яку у Владіміра Путіна згадувати не прийнято.

Зараз у Москві "дуже уважно вивчають текст" договору. 

Напередодні заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту та продовжує наполягати на зупинці геополітичного проєкту Кремля. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2», це питання також обговорюватиметься на зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена 30 серпня. Союзником України у боротьбі проти російського газопроводу може стати Польща.

Чи вдалося президенту України Володимиру Зеленському переконати німецьких можновладців змінити позицію щодо «Північного потоку-2» , читайте у статті Володимира Кравченка «Меркель не повернула назад «Північний потік»». Як Джо Байден повертає відносини Німеччини та США до «нормальності» і до чого тут російський газ, читайте в статті Олексія Їжака «Байден і Меркель задекларували нові відносини» у ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі