Країни НАТО повинні зберегти підтримку Україні, - прем'єр Литви

Поділитися
Країни НАТО повинні зберегти підтримку Україні, - прем'єр Литви
На думку голови литовського уряду, альянсу необхідно підвищувати потужності колективної оборони і гарантувати безпеку наших союзників.

На тлі загроз у Європі країнам-членам НАТО слід зміцнювати оборонні потужності і продовжувати підтримувати Україну. Про це заявив прем'єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс, виступаючи на сесії Парламентської асамблеї НАТО у сеймі Литви у п'ятницю, 30 травня.

"У плані підготовки до майбутнього у вересні саміту НАТО в Уельсі (пройде у вересні 2014 року, - ред.), ми повинні бути солідарними з основних питань. По-перше, необхідно підвищувати потужності колективної оборони і гарантувати безпеку наших союзників. По-друге, ми повинні зберегти підтримку Україні. По-третє, ми повинні забезпечити надійність партнерства НАТО і надійність програми відкритих дверей блоку", - сказав литовський прем'єр.

За його словами, Альянс, що складається з демократичних держав, має відчувати відповідальність і за ті країни, які є претендентами на членство в НАТО.

"Потрібно виробити чіткий план дій для чотирьох країн-кандидатів - Грузії, Боснії і Герцеговини, Македонії та Чорногорії - і продовжувати підтримувати співпрацю та діалог з нашими східними партнерами - Вірменією, Азербайджаном і Молдовою", - підкреслив Буткявічюс.

Читайте: Грузія проситься до НАТО: "Щоб зупинити Путіна, треба наблизити Тбілісі до Альянсу"

Він також звернув увагу на те, що для Балтійського регіону особливо важливо, щоб ставало більше навчань з колективної оборони НАТО, щоб було вироблено довгострокові оборонні плани.

"Останнім часом країни Балтії стали мішенню для російської пропаганди, а події в Україні показують, що від пропаганди до збройних заворушень всього один крок. Спровокований Росією хаос в Україні підірвав стабільність і безпеку в Європі. Ці нові загрози і виклики вимагають від членів Альянсу стратегічного мислення, розумного планування і твердої відповіді", - зазначив литовський прем'єр.

У п'ятницю, 30 травня, в сеймі розпочалася весняна сесія ПА НАТО, на яку зібралося понад 600 учасників - парламентарів з 28 країн-членів Альянсу, асоційованих членів ПА НАТО, регіональних партнерів, делегацій Європарламенту, представників різних міжнародних організацій. !zn

Читайте також:

Конгресмени США запропонували НАТО купити у Франції кораблі Mistral, щоб вони не дісталися Росії

Україна планує створити загальну військову бригаду з Польщею і Литвою

Путін домігся в Україні прямо протилежних результатів щодо підтримки НАТО і ЄС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі