Голова
За його словами, не може йти мова про винесення на референдум проекту нової Конституції України, оскільки це не передбачено розділом ХIII чинного Основного закону.
«Конституційна асамблея на порядок денний, поки я голова, ніколи не поставить питання, яке суперечить XIII розділу чинної Конституції України. Ніколи. Ніколи ми не будемо голосувати за формулювання, яке виходить за межі змін до Конституції. Ми не будемо голосувати за новий текст Конституції, за нову Конституцію, тому, що XIII розділом Конституції це не передбачено», - підкреслив Кравчук.
За його словами, в історії цивілізованих країн не було випадків, коли Конституція приймалася на референдумі. Кравчук нагадав, що на референдумах конституції приймалися у Росії, Білорусі та Казахстані. «Ну, наскільки це демократичні, цивілізовані країни я не хочу коментувати. Тобто конституції приймаються народом часто у тоталітарних, нерозвинених демократично державах», - сказав голова Конституційної асамблеї.
Разом з тим, за його словами, якщо у новообраній Верховній Раді не знайдеться 300 депутатів, які підтримають внесення змін до Основного закону, а «Конституція, яка сьогодні діє, нелегітимна або напівлегітимна, і це визнано Венеціанською комісією і не тільки», то необхідно буде знаходити вихід.
«Що робити Україні? Верховна Рада недієздатна - 300 голосів при цьому розкладі сил у Верховній Раді України знайти неможливо, то що робити? Потрібно звернутися до народу, але знову ж таки, прийняти не нову Конституцію, а зміни і доповнення до Конституції», - додав він.
«Якщо не зможе Верховна Рада, то доведеться перекласти відповідальність на український народ», - додав Кравчук.
Голова Конституційної асамблеї вкотре підкреслив, що в розмовах з ним президент Віктор Янукович говорив про неприпустимість внесення змін до Основного Закону про обрання глави держави в парламенті. !zn
Читайте також:
Асамблея підготує зміни до Конституції до початку 2014 року
Опозиція запропонувала створити в Раді спецкоміссіію для захисту конституційного ладу
Мовне питання може бути використане як відволікаючий маневр у ході конституційної реформи
Конституційна реформа може нашкодити конституційному ладу