Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що чекати на реакцію Росії на впровадження санкцій проти одного з лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука не варто, позаяк "вони вичерпали можливі відповіді". Про це він розповів в інтервʼю Deutsche Welle.
«Тепер вони роблять вигляд, що там [на Донбасі] агресії немає, що це внутрішня справа України, а Росія, мовляв, допомагає навести порядок в Україні. Якщо стане очевидним, що це відкрита агресія, то на відкриту агресію будуть відкриті дії», — заявив Кравчук.
Він також зазначив, що президенту Володимиру Зеленському знадобилося трохи часу, аби зробити те, чого не зробив його попередник Петро Порошенко.
«По-перше, пʼять років був президентом Петро Порошенко. Верховна Рада навіть ухвалила документ з проханням ввести санкції проти телеканалів [Медведчука]. Порошенко цього не зробив. За цей час канали надзвичайно посилились. Медведчук — це не просто людина, яка не розбирається в ситуації, він — підготовлений юрист. І Зеленському був потрібен час для того, щоб вжити заходів, які ніхто не зміг би скасувати. І за рік і пʼять місяців Зеленський зробив те, що не зробив Порошенко за пʼять років. По-друге, днями [президент США Джо] Байден заявив конкретно, що не дозволить Росії робити те, що вона хоче. Таким чином, Зеленський може спертися на єдину потужну силу, яка може зупинити Росію. Цією потужною силою є США», — пояснив Кравчук.
Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, “112 Україна” та їх формального власника - члена парламентської фракції ОПЗЖ Тараса Козака. Під санкціями також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на які вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ.
Санкції передбачають блокування активів, економічної і фінансової діяльності, анулювання ліцензій.
Підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму.
19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п'яти росіян і трьох громадян України: Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк - фактичної дружини Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод у РФ, що постачає продукцію терористичним угрупованням “ДНР” і “ЛНР”.
РНБО також ініціювала повернення державі ділянки газопроводу “Самара - Західний напрямок”, який у 2017 році перейшов у власність Медведчука.