Крах MH17: Україна приєдналася до позову проти Росії в ЄСПЛ

Поділитися
Крах MH17: Україна приєдналася до позову проти Росії в ЄСПЛ
Україна буде третьою стороною в процесі

Україна приєдналася до позову Нідерландів до Росії в Європейський суд з прав людини, виступивши третьою стороною, за збиття малайзійського Boeing над Донбасом у 2014 році

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Ми дійсно вже приєдналися до цього позову. Тут якраз ситуація діаметрально протилежна російському виходу з консультацій... Цим рішенням ми, навпаки, в черговий раз підкреслюємо, що ми повністю відкриті для будь-яких судово-юридичних процесів, які допомагають встановити справедливість », - зазначив Кулеба.

За його словами, нідерландські партнери високо оцінили цей крок. У той же час вихід Росії з тристоронніх консультацій з Австралією і Нідерландами, на думку Кулеби, тільки в черговий раз доводить, що РФ не хоче визнавати свою відповідальність або сприяти чесному розслідуванню авіакатастрофи.

Що стосується Малайзії, то Кулеба зазначив, що позиція цієї країни не перешкоджає діяльності слідчих.

Вранці 15 жовтня Російська Федерація вийшла з консультативної групи щодо катастрофи з МН17. 

Основною причиною такого рішення названо поведінку Нідерландій щодо РФ у цій справі. Йдеться про липневе рішення країни подати позов до ЄСПЛ, яке в Росії назвали недружнім. 

Нагадаємо, в Нідерландах триває судовий процес у справі про катастрофу літака «Боїнг-777» Malaysia Airlines, в результаті якої загинули 298 осіб. Перед судом заочно постали четверо обвинувачуваних — троє росіян та один українець. Це — колишній офіцер ФСБ, ексміністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін, полковник російського ГРУ, глава ГРУ «ДНР» Сергій Дубінський і підполковник ГРУ Олег Пулатов, а також українець Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР». Їм пред’явлено обвинувачення у транспортуванні ЗРК «Бук», яким було збито малазійський "Боїнг".

У минулий понеділок суддя Хендрік Стейнхаус оголосив перерву до 3 листопада. Детальніше про причини даного рішення суду і роботу міжнародної групи слідчих у справі про катастрофу МН17 - в інтерв'ю заступника генерального прокурора, керівника Спільної слідчої групи від України Гюндуза Мамедова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі