Країни Балтії можуть бути відрізані Росією від ЄС та баз НАТО лише за дві години — The Times

Поділитися
Британське видання аналізує ситуацію на кордоні України перед розмовою Байдена та Путіна.

Росія протягом двох годин може відрізати країни Балтії від Європейського союзу, використовуючи мігрантів на кордоні як інструмент для досягнення мети, про це напередодні переговорів президентів США та РосіїБайдена і Путіна, повідомляє британська The Times.

7 грудня президенти Байден та Путін проведуть кризові переговори через стягування Росією військ та техніки до українського кордону.

Найбільші побоювання, на думку західних аналітиків, викликають кілька основних аспектів нарощування російських військ щодо планів вторгнення президента Путіна в Україну. Це розгортання та приведення в повну бойову готовність російських батальйонних тактичних груп, нещодавнє прибуття підкріплення у вигляді мобілізованих у 50 бойових груп та оснащених танками та артилерією російських резервістів, що вкрай необхідно Росії для середньострокового військового втручання. Крім вищевикладеного, Російська Федерація почала розгортати польові військові шпиталі, що найбільш промовисто свідчить про плани Путіна.

Ця оцінка військової російської загрози, на думку The Times, частково заснована на російській доктрині ведення війни із застосуванням звичайних озброєнь, головним чином орієнтованої на використання батальйонних тактичних груп, які мають бути у стані 60-хвилинної готовності після наказу про наступ на Україну. Раніше Росія ніколи не стягувала до кордонів більше 66 батальйонних тактичних груп, сьогодні на кордоні з Україною дислокуються 218 тактичних груп.

Схоже, що Путін може переслідувати три цілі, окрім фактичного вторгнення в Україну: відрепетирувати здатність Росії перетинати кордон у максимально стислий термін, утримуючи при цьому великі ділянки території України; другою метою є застереження НАТО від рішення дозволити Україні стати членом Альянсу; і, нарешті, перевірити рішучість президента Байдена та його рівень підтримки свого стратегічного партнера — України.

Крім того, джерела The Times в Україні та НАТО висловлюють серйозні побоювання, що Москва має ще один план, який цього разу стосується країн Балтії.

Путін може використати мігрантів для захоплення Сувалкського коридору — ділянки довжиною 100 км між Польщею та Литвою. Цей коридор є єдиною територією, яка поєднує Литву, Латвію та Естонію з рештою Європейського Союзу та європейськими базами НАТО. За такого сценарію Путін може виштовхнути мігрантів у коридор та спровокувати заворушення. Після цього російський військовий контингент входить у коридор під приводом подолання гуманітарної кризи. Такий крок дозволив би Росії поєднати свої сили у Калінінграді з Білоруссю. На все про все, в цьому випадку, Росії знадобиться не більше двох годин.

“Міграційна криза на кордоні з Білоруссю була частиною плану, спрямованого на те, щоб з'ясувати, чи застосує НАТО 5 статтю Статуту щодо колективної безпеки членів Альянсу. Це лише "репетиція" Путіна щодо використання мігрантів для захоплення більшої території. Міграційна криза та зосередження військ у Білорусі є лише частиною стратегії, щоб відвернути увагу НАТО під час нападу на Україну. Все, що зараз робить Росія, — це ланки одного ланцюга. Вся справа лише в Україні”, — повідомило The Times українське джерело на умовах анонімності.

Водночас, один із дипломатів Східної Європи заявив The Times: "Можливе використання Росією біженців — дуже витончений метод, особливо коли вони використовуються як зброя".

Штучно створена сьогодні Росією криза відроджує побоювання, що протистояння через Україну, яка хоче приєднатися до НАТО, може вилитися не лише у вторгнення Росії, а й у широкомасштабну війну на європейському континенті.

Росія продовжує нарощувати військове угруповання поряд із українським кордоном. Газета Washington Post повідомила, що вже до січня наступного року на кордоні з Україною може перебувати 175 тисяч російських військовослужбовців.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому на кордоні Польщі та Білорусі почалася міграційна криза. На території Білорусі збираються мігранти. Аляксандр Лукашенка цинічно використовує розпач біженців у своєму протистоянні із Європейським Союзом.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі