53,3% українських виборців на парламентських виборах проявлять непідкупність і відмовляться голосувати за кандидата в депутати, що роздає продуктові набори та ліки. Готові заробити на продажу голоси понад 10% виборців.
Про це свідчить 3, проведене фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.
Отримувати подарунки від кандидатів-мажоритарників вважають для себе не негожим 5,5% виборців, які мають намір обміняти свій голос на пайок. При цьому 32,4% опитаних допомогу приймуть, але на їхнє волевиявлення це не вплине.
10,3% опитаних ставляться позитивно до того, що деякі люди продають свої голоси, з розумінням ставляться до цього 31,8%, і однозначно засуджують це явище всього 53,2% опитаних.
Чому б людям не заробити на виборах, якщо їм байдужі всі депутати, - цим питанням задаються 25,9% громадян. Важким матеріальним становищем пояснюють таку продажність 48,9%. Хоча стверджують, що не продадуть свій голос за гроші 82,9% респондентів, а готові заробити на ньому 11,3%.
Цікаво, що 60,9% виборців проголосують за ту чи іншу партію (блок) тому, що вона їм подобається, а 23,3% - щоб не допустити до влади політиків протилежного політичного табору.
Тільки 51,4% виборців вірять в те, що голосування на виборах дає людям можливість впливати на рішення, що приймаються владою. На те, що вибори пройдуть чесно, без підтасувань, сподіваються всього 8,8% респондентів, у те, що окремі порушення істотно не вплинуть на загальний результат, вірять 34,2% опитаних, допускають, що результати можуть бути перекручені 31,1% . У тому, що обов'язково все буде підтасовано, не сумніваються 15,9% респондентів. Проте в тому випадку, якщо люди будуть упевнені, що результати виборів були фальсифіковані, готові вийти на вулицю з протестом всього 17,5% виборців, і точно не стануть протестувати 70,9%. !zn
Читайте також: