Костін оцінив можливість внесення змін до закону про «особливий статус» ОРДЛО

Поділитися
Росія заблокувала обговорення відповідних змін у Тристоронній контактній групі.

Зміни до закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, зокрема включення в нього «формули Штайнмаєра», поки що не плануються, повідомив член української делегації у Мінському процесі, голова комітету ВР з правової політики Андрій Костін («Слуга народу»).

За його словами, це можливо лише за умови прогресу в переговорах щодо врегулювання ситуації у Донбасі.

«Будь-які істотні зміни до цього закону не можуть бути внесені доти, поки ми (українська делегація - ред.) вважатимемо це неможливим, і поки не буде прогресу в переговорному процесі ТКГ», - підкреслив Костін в інтерв'ю «РБК- Україна».

Костін розповів, що питання щодо розробки змін до закону про спецстатус ОРДЛО протягом року обговорювалося в Тристоронньої контактній групі, але Росія постійно висувала нові умови.

«На жаль, через неконструктивну позицію Російської Федерації нам не вдалося завершити обговорення всього комплексу змін до закону, які б вводилися у текст разом із так званою «формулою Штайнмаєра». Попри всі звернення української делегації про те, щоб закінчити роботу над текстом цих змін, ми не були почуті», - підкреслив член української делегації.

Він нагадав, що про імплементацію «формули» в українське законодавство домовилися на торішньому нормандському саміті в Парижі. Але для цього необхідні «інші технічні зміни».

«Формула Штайнмаєра» не є ані дорожньою картою виконання Мінських угод, ані планом деескалації конфлікту. Формула передбачає, що закон про «особливий статус» тимчасово набере сили в день проведення виборів в ОРДЛО, а на постійній основі - після висновку ОБСЄ про те, що вони відбулися відповідно до стандартів цієї організації.

Українська сторона робить акцент на тому, що вибори в ОРДЛО мають проходити відповідно до стандартів ОБСЄ та українського законодавством. Тобто вони не можуть проводитися за присутності іноземних військ і найманців. Спочатку мають бути виконані всі умови Мінська, що забезпечують безпеку - припинення вогню протягом тривалого періоду, виведення військ і озброєнь.

В українській делегації переконані: закон про «особливий статус» ОРДЛО потрібно пролонгувати ще на рік, що дозволить продовжувати переговори щодо врегулювання ситуації на сході країни.

«Якщо буде рух з боку російської делегації у рішенні, зокрема і цих питань (розблокування обміну утримуваними особами, проведення розмінування, допуску представників Червоного хреста до утримуваних в ОРДЛО), тоді можна говорити і про якісь зміни до закону про особливий порядок місцевого самоврядування », - підсумував Костін.

За словами голови Верховної Ради Дмитра Разумкова альтернативи продовженню спецстатусу ОРДЛО поки що немає.

Раніше віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков заявив, що президент Володимир Зеленський прямо заявив голові Кремля Владіміру Путіну: «особливого статусу» Донбасу ніколи не буде в Конституції України.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях ухвалили у вересні 2014 року. Документ набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. Верховна Рада продовжила дію документа 6 вересня 2017 року.

Стаття 10 документа передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

Проте особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набере сили тільки після «виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України».

Продовження дії закону було однією з домовленостей нормандського саміту, що відбувся в Парижі 9 грудня 2019 року за участю Володимира Зеленського, Ангели Меркель, Еммануеля Макрона і Владіміра Путіна.

10 грудня депутати від «Слуги народу» зареєстрували законопроєкт про внесення змін у закон про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО. Одночасно проти продовження закону виступили депутати від «Голосу» і «Батьківщини».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі