Кошти з "коронавирусного" фонду розподілені, але не витрачені - Шмигаль

Поділитися
Кошти з Фото: укрінформ
Кошти фонду COVID-19 призначені в першу чергу для виплат медикам та допомоги медичним установам, але вони будуть використовуватися і для боротьби з наслідками пандемії.

У вівторок, 28 липня, стало відомо, що з державного фонду боротьби з коронавірусом і його наслідками в даний час витрачено близько 10% всіх коштів.

Кабмін має намір провести перерозподіл коштів фонду, в тому числі і на  боротьбу з економічними наслідками пандемії, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час брифінгу на ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод".

"Фонд COVID-19 становив 64,7 млрд гривень на боротьбу з наслідками коронавірусу. Вони вже розподілені. Але розподілені, не означає витрачені. Витрачені кошти - це на сьогоднішній день близько 10% від загальної суми. Але, звичайно, боротьба з коронавірусом - процес тривалий і не завжди передбачуваний. Звичайно, ми будемо спільно з бюджетним комітетом Верховної Ради робити (і вже робили) перерозподіл всередині цього фонду", - цитує Шмигаля "Укринформ".

Фонд боротьби з коронавірусом та його наслідками покликаний забезпечити заробітну плату медикам та медичні засоби для лікарень.

"Він розрахований на боротьбу з наслідками. Тому, ми з цього фонду фінансуємо і певні економічні заходи, тому що це також боротьба з наслідками COVID-19, тому що наслідки економічної кризи, за прогнозами світових експертів, можуть бути більш трагічними, ніж наслідки медичної кризи", - підкреслив Шмигаль.

Прем'єр вважає, що боротьба з економічними наслідками коронавірусу важливий етап, який потрібно запускати вже сьогодні.

22 квітня Кабмін затвердив порядок використання грошей з Фонду боротьби з коронавірусом. Так, гроші з фонду можна виділити за рішенням Кабміну. Після прийняття такого рішення, розпорядник відповідних коштів повинен погодити його з парламентським комітетом з питань бюджету.

Раніше повідомлялося, що уряд розподілив всі 66 млрд грн коштів Фонду боротьби з COVID-19, з яких 16 млрд виділені для системи охорони здоров'я, 7 млрд грн — на фінансування фонду по безробіттю, 35 млрд грн — на ремонт доріг.

16 млрд грн виділено для системи охорони здоров'я, зокрема для забезпечення медиків засобами індивідуального захисту, для виплати їм підвищеної заробітної плати, закупівлі необхідного обладнання для лікарень, зокрема апаратів штучного дихання, а також для будівництва, реконструкції та ремонту приймальних відділень опорних закладів охорони здоров'я в госпітальних округах.

Для фінансування фонду по безробіттю - близько 7 млрд, з яких 2,7 млрд виділено на допомогу по частковому безробіттю. Ще 1,2 млрд  виділено Мінсоцполітики для фізичних осіб підприємців, які не можуть працювати через карантин і мають дітей у віці до 10 років.

2,5 млрд спрямовано на доплати військовослужбовцям, поліцейським та відповідним категоріям, які забезпечують життєдіяльність населення.

Також повідомляється, що 35 млрд піде на реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг.

Нагадаємо, міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що вже у четвертому кварталі цього року ми побачимо економічне зростання і зростання промислового виробництва. Сальдо зовнішньої торгівлі товарів і послуг вирівнюється, курсова динаміка стабільна і є всі підстави вважати, що червневі показники виконання Держбюджету будуть набагато краще показників березня-травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі