Кримінальні справи, які мають бути закриті через постанову Конституційного Суду внаслідок визнання неконституційною ст.368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення, будуть закривати постановою слідчого чи прокурора. Про це розповів керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, пише "Укрінформ".
Він зазначив, що коли обвинувальний акт уже в суді – відповідне рішення ухвалює суддя, а якщо кримінальна справа перебуває на стадії слідства, то має бути закрита постановою слідчого чи прокурора.
Холодницький назвав рішення Конституційного суду про визнання неконституційною ст. 368-2 ККУ "ударом по реформах".
"Враховуючи, що деякі депутати коментують як недосконалий закон, який самі ж ухвалювали, то всі ці три роки антикорупційні органи все правильно робили. Це зайве тому підтвердження", - вважає керівник САП.
За його словами, закриттю підлягає близько 70 кримінальних справ яка передбачала притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення.
"Зараз вивчаємо ЄРДР, щоб назвати точну цифру всіх проваджень...За моєю інформацією, є близько 70 справ, які мають бути закриті", - сказав він.
"Тим не менше, робота бюро і прокуратури продовжується. Окрім "незаконного збагачення", є ще "привласнення", "недекларування", "хабарі". Контора не закривається, нехай не радіють наші опоненти, що їм усе вдалося", - додав він.
Нагадаємо, 26 лютого українські ЗМІ повідомили, що Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. КСУ визнав статтю 368-2 неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ. Суддя КСУ Сергій Головатий не підтримав рішення.
Антикорупційна ініціатива EUACI зробила аналіз скасованої статті про незаконне збагачення і заявила, що аргументація Конституційного Суду про скасування закону сумнівна.
Через скасування закону Національне антикорупційне бюро буде змушене закрити всі кримінальну провадження щодо посадових осіб, підозрюваних і звинувачених у незаконному збагаченні, а таких 65. Повідомлення про підозру за ст. 368-2 вручені екс-керівнику ДФС Мирославу Продану першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-співробітнику ГПУ Дмитру Сусу, екс-прокурору сил АТО Костянтину Кулику, голові Держаудиту Лідії Гавриловій. Також зареєстровано кримінальні провадження щодо народних депутатів Вадима Рабіновича, Олега Ляшка, Євгена Дейдея, Максима Полякова та інших політиків і посадових осіб.
Ст. 368-2 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 10 років з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади на строк до трьох років.