Конституція України не потребує змін по частині форми правління — Разумков

Поділитися
Конституція України не потребує змін по частині форми правління — Разумков © Андрій Товстиженко, DT.UA
Разумков вважає, що Конституція сьогодні абсолютно правильно все визначає.

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков не бачить необхідності змін до Конституції України в частині форми правління в державі. Про це він заявив на пресконференції 25 червня, передає "Інтерфакс-Україна".

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні де-факто президентсько-парламентська форма правління. Коментуючи це, Разумков відповів, що для чиновника не може бути де-юре і де-факто.

"Я все-таки виходжу із закону, виходжу з Конституції. Для чиновника, при всій повазі, я дозволю собі не погодитися з колегами, не може бути де-юре і де-факто. Ми всі повинні жити за законом, в першу чергу, починаючи з себе. Згідно з Конституцією України, ми живемо з вами в парламентсько-президентській республіці. І я, наприклад, вважаю, що це правильно, тому що завжди має бути противага. Завжди мають бути запобіжники", - пояснив Разумков.

Він також нагадав про ситуацію, яка склалася в Україні в 2013-2014 роках.

"Які наслідки (змін до Конституції - ред.) ми сьогодні також спостерігаємо на сході нашої держави, і в тимчасово окупованому Криму, і це вдарило й по економіці країни, по всьому. Тому для мене не може бути де-факто, для мене є тільки де-юре, - сказав він. - Тому в цьому плані я вважаю, що Конституція абсолютно правильно все визначає сьогодні. Точно так само обирається президент, точно так само обирається парламент, навіть якщо ми подивимося з вами на соціологічні дослідження, то сьогодні людей влаштовує та форма правління, яка існує в Україні. І якихось змін з великим перекосом в одну або іншу сторону, немає ", - зазначив спікер Ради.

Разумков додав, що сьогодні "плюс-мінус все підтримують той вектор, який є".

Нагадаємо, в 2004 році Верховна Рада прийняла зміни до Конституції, в результаті яких Україна з президентсько-парламентської стала парламентсько-президентською республікою. У 2010 році Конституційний суд України повернув країну до президентсько-парламентської форми правління, повернувши президенту частину втрачених після конституційної реформи 2004 року повноважень. Після Революції гідності Україна знову перейшла до парламентсько-президентської форми правління.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі