"Постановою колегії відкрито конституційне провадження у справі. Здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Великої палати суду", - йдеться в повідомленні суду.
У поданні парламентарії зазначили, що оспорюваний закон запроваджує механізм, що змінює пряме бюджетне фінансування закладів охорони здоров'я, які надають безкоштовну медичну допомогу громадянам, тільки на часткову оплату медпослуг з боку держави, що не відповідає ст. 22 та ст. 49 Конституції. Крім того, народні депутати заявили, що положення закону недостатньо чіткі і конкретні, а тому можливо їх неоднозначне тлумачення.
Нагадаємо, що закон "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", згідно з яким пацієнт сам буде вибирати собі сімейного лікаря без прив'язки до прописку набрав чинності 30 січня.
З 2 квітня в Україні стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка стане першим етапом медичної реформи. Згідно з повідомленням Міністерства охорони здоров'я, в рамках кампанії українці будуть підписувати декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На основі цих декларацій пацієнт буде закріплений за конкретним лікарем, а лікар буде отримувати оплату в залежності від кількості підписали з ним декларацію пацієнтів. Нарахування оплати за новими принципами почнеться з 1 липня.