Законопроект щодо антикорупційного суду, швидше за все, не зможуть підготувати до розгляду у другому читанні на наступному тижні через відсутність у профільному комітеті необхідного кворуму для його розгляду, повідомляє LB.ua.
"Для того, щоб ми виконали завдання спікера про підготовку до другого читання законопроекту про антикорупційне суді, нам як мінімум треба зібрати кворум на засіданні комітету. У нас близько 30 членів, половина з них - це депутати БПП, чотири нардепи представляють "Народний фронт". Сьогодні головна проблема комітету - це неможливість зібрати кворум. Депутати не вважають за необхідне ходити на засідання, або ж не хочуть створення антикорупційного суду, бачать в цьому певну загрозу", - заявив народний депутат з фракції "Народний фронт", перший заступник голови профільного комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець.
За його словами, наступне засідання профільного комітету призначено на середу, 16 травня.
Ємець також не виключає, що можуть початися маніпуляції з питання відповідності правок рекомендаціям Венеціанської комісії.
"Ми формально повинні зібрати засідання, де зобов'язані розглянути кожну з майже 2 тисяч поправок. Це означає, що на всі ці правки має бути кворум. На сьогодні стверджувати, що такий кворум є і буде, я не можу. Тому говорити, що парламент розгляне цей законопроект на наступному тижні, також немає підстав", - додав він.
Нагадаємо, раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп парламенту в понеділок доручив комітету з питань правової політики у найближчий тиждень завершити підготовку до другого читання, щоб Верховна Рада розглянула його.
1 березня Верховна Рада схвалила в першому читанні закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект за основу підтримали 282 народних депутата.
16 квітня голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив про те, що профільний парламентський комітет розглянув вже фактично всі поправки до законопроекту.
За словами спікера, дискусії навколо окремих положень законопроекту тривають. "Ключова дискусія точиться навколо того, чи повинен антикорупційний суд відповідати юрисдикції НАБУ і САП, і друге питання... - це повноваження громадської ради міжнародних експертів", - розповів Парубій.
Детальніше про законопроект читайте у матеріалі Центру протидії корупції "Антикорупційне гальмо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".