Комітет рекомендував Раді прийняти в першому читанні законопроект про референдум

Документ
Поділитися
Комітет рекомендував Раді прийняти в першому читанні законопроект про референдум
Комітет відхилив два альтернативних документа.

Парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти за основу президентський законопроект №3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". За таке рішення проголосували 18 з 23 присутніх на засіданні комітету народних депутатів.

Також комітет рекомендував відхилити два альтернативних законопроекти. Зокрема, проект закону №2182 "Про всеукраїнський референдум" зареєстрували депутати "Батьківщини", а законопроект №3177 - депутати "Опозиційної платформи - За життя".

Відповідно до законопроекту, на всеукраїнський референдум можуть виноситися такі питання:

1) затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України (це "загальні засади", "вибори і референдум" та "внесення змін до Конституції");

2) загальнодержавного значення;

3) про зміну території України;

4) про втрату чинності законом України або окремими його положеннями.

Не можуть виноситися питання:

1) що суперечать положенням Конституції, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацію прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;

2) спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;

3) щодо законопроєктів з питань податків, бюджету, амністії;

4) віднесені Конституцією і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Крім того, дночасно на референдум може виноситися лише одне запитання. А сам референдум не може проводитися одночасно з черговими або позачерговими загальнодержавними виборами.

Також документ передбачає розширення кола суб'єктів процесу референдуму, яких Центрвиборчком реєструє як прихильників чи опонентів питання. Такими суб'єктами можуть бути політичні партії та громадські організації.

Читайте також: Коронавірус у Лаврі: зараження підтвердилось у митрополита Павла, ще один чоловік помер — ЗМІ

Президент Володимир Зеленський 9 червня вніс у Раду законопроєкт №3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". За словами голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, розглянути законопроєкт про референдум депутати планують в четвер, 18 червня.

Водночас у фракції "Слуга народу" впевнені, що прийняти документ в цілому зможуть тільки восени. За словами заступниці голови фракції "Слуга народу" Євгенії Кравчук, до проведення місцевих виборів жоден питання на референдум виноситися не буде.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі