Комітет Ради підтримав проект відповіді на рішення Сенату Польщі щодо "геноциду"

Поділитися
Комітет Ради підтримав проект відповіді на рішення Сенату Польщі щодо "геноциду" Рада готується дати відповідь на рішення польських депутатів оголосити трагедію на українській Волині "геноцидом" польського народу © Верховна Рада
Польські націоналісти зробили односторонній крок, який може зруйнувати стосунки з Україною. Рада готує відповідь.

Комітет Верховної Ради у закордонних справах підтримав проект заяви українського парламенту у зв'язку з прийняттям Сенатом Польщі постанови від 7 липня "Щодо вшанування пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-45 рр".

Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити проект постанови №4948.

Разом з тим народний депутат з фракції БПП Володимир Ар'єв заявив, що Рада не буде голосувати за цю постанову, поки не буде прийнято рішення польського Сейму з даного питання.

Раніше Сенат Польщі голосами правлячої партії "Право і справедливість" прийняв ухвалу, якою закликав нижню палату польського парламенту встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, "скоєного українськими націоналістами" проти громадян Другої Республіки Польща (1918-1939 років).

12 липня у Верховній Раді України кілька десяток депутатів зареєстрували проект постанови у відповідь на дії польського Сенату.

"Верховна Рада засуджує односторонні дії Сенату Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, досягнутих під час конструктивного українсько-польського діалогу в останні десятиліття; наполягає на тому, що підхід авторів проекту постанови Сенату Республіки Польща до оцінки подій Волинської трагедії політично незбалансованим і юридично некоректним", - йдеться в проекті.

"Верховна Рада заявляє, що вся відповідальність за можливу руйнацію українсько-польських відносин має бути покладена на ініціаторів односторонньої відмови від погодженої формули порозуміння між Україною та Республікою Польща", - наголошується в проекті.

Більше про стосунки України і Польщі в питаннях спільної історії читайте в статті Володимира Кравченка "Тіні загиблих предків" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі