Польща не підтримує агресію Росії, коли називає Волинську трагедію "геноцидом" - Rceczpospolita

Поділитися
Польща не підтримує агресію Росії, коли називає Волинську трагедію "геноцидом" - Rceczpospolita Польський оглядач вважає, що визнання "геноциду" на Волині можна поставити в ряд з геноцидом вірмен чи боснійських мусульман. © wmeritum.pl
Оглядач звертає увагу, що слово "геноцид" останнім часом звучало не лише в контексті українсько-польських відносин.

Говорити, що українські націоналісти кілька десятиліть тому "вчинили на Волині геноцид" не означає підтримувати сьогоднішню політику Володимира Путіна проти України.

"Аж дивно, що доводиться це пояснювати. Також визнання, що сто років тому турки влаштували геноцид вірмен, не означає стати на бік сьогоднішньої Вірменії – близького союзника Кремля – проти Туреччини – ключової країни НАТО", - пише на сторінках Rzeczpospolita оглядач Єжи Хащинський.

Він звертає увагу на те, що останнім часом слово "геноцид" звучало не лише на тлі дискурсу про відносини Польщі і України. Німеччина визнала, що Туреччина вчинили геноцид вірмен в часи Османської імперії, а також в пресі багато говорили про геноцид боснійських мусульман в Сребреніці. І ці новини чують сиві поляки, яким вдалося вижити на Волині, "і напевно дивуються, звідки взялася ця плутанина навколо терміну "геноцид" стосовно злочину, який стосується їх".

Автор нагадує, як, будучи президентом, Олександр Кваснєвський під час вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії в українському селі Павлівка сказав: "Жодні цілі і цінності, навіть така важлива як свобода і суверенність народу, не можуть виправдати геноцид".

"Але згодом польські політики забули про історію, термін зник, щоб не ображати українців, які у відповідальних за злочин Бандері і Шухевичу побачили єдиних героїв, які можуть закласти антиросійську основу їхньої державності", - йдеться в статті.

Оглядач пише, що "ухиляння польської влади від правди" призвело до того, що в інтерв'ю для Rzeczpospolita український віце-прем'єр Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала, що не відомо точно, що насправді сталося на Волині.

"В одній книжці можна прочитати одне, а в інші – зовсім інше", - сказала український урядовець.

На думку польського оглядача, це звучить як "виправдання турецьких пропагандистів" щодо геноциду вірмен. І, оскільки Кримпуш-Цинцадзе відповідає в Україні за інтеграцію з Європою, її коментар про Волинь видаються автору ознакою того, що найближчим часом не з'явиться міцного політичного союзу між Варшавою і Києвом на кшталт німецько-польської співпраці.

Однак Хащинський також звертає увагу, що не лише в Україні уникають жорстких оцінок трагічних подій на Волині. Gazeta Wyborcza в коментарі під заголовком "Звичайний геноцид" майже повторила тезу українського віце-прем'єра. Його суть, на думку оглядача, можна сформувати так: "Гинули люди з обох боків, але історія рідко буває морально симетричною".

Нагадаємо, Сенат Польщі затвердив резолюцію щодо Волинської трагедії, в якій закликав польський Сейм призначити 11 липня національним днем пам'яті жертв геноциду, "вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Польської республіки". На підтримку документа проголосували 60 сенаторів. 23 – виступили проти, ще один – утримався.

Більше про відносини України і Польщі у вимирі історії читайте у статті Володимира Кравченко дляDT.UA "Тіні загиблих предків".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі