Коломойський втрачає контроль над групою «слуг» – ЗМІ

Поділитися
Коломойський втрачає контроль над групою «слуг» – ЗМІ © bgnes.com
Підозри колишнім топменеджерам «Приватбанку» і виключення з фракції Олександра Дубінського послаблюють вплив олігарха.

Після виключення народного депутата Олександра Дубінського з фракції «Слуга народу» та підозр колишньому топменджменту «Приватбанку», народні обранці з «групи Коломойського» почали уникати формалізації дружби з патроном, а деякі – голосувати не так, як «просили», повідомляє «Українська правда» із посиланням на джерела у партії влади.

«У мене у групі є кілька Бєніних людей. І я з кожним перед голосуванням говорю. Вони загалом тримають лінію, але часом після розмови голосують так, як ти їх просиш, а не як кажуть «бородаті»», - розповів журналістам керівник однієї з 15 груп у «Слузі народу».

За словами інших очільників груп, такі випадки «автономного» голосування, трапляються дедалі частіше.

«Люди Коломойського»  рівномірно розпорошені по неформальних  групах партії, по декілька осіб у кожній. Від причетності до «групи» депутати всіляко відхрещуються.

«Ми уже вирішили, що чорт з ним, зберемо їх усіх разом, дамо когось головного і хай живуть, як хочуть. Арахамія (голова фракції СН Давид Арахамія – ред.) прийшов до них і каже, що, мовляв, виберіть собі старшого, і я буду з ним говорити. А вони шарахаються – не хочуть палитись в «групі Коломойського». Кому треба ці проблеми?», - наголошують «слуги».

За підрахунками керівництва партії влади, зараз у «групі Коломойського»  максимум 26 народних депутатів, хоча сам олігарх у розмовах називає цифру 40.

Група збиралась навколо кількох кураторів, кожен з яких відповідав за вибори у своєму регіоні. Загалом можна виділити чотирьох таких «ватажків».

  • Ігор Палиця – давній бізнес-партнер і друг Коломойського, очільник лояльної до олігарха групи «За майбутнє». Відповідав за вибори на мажоритарці у Волинській та Івано-Франківській областях, куди просував переважно членів своєї колишньої партії УКРОП;
  • Святослав Олійник – соратник олігарха і його заступник в часи керування Дніпропетровською ОДА, відповідав за мажоритарників області;
  • Юрій Шаповалов – близький до олігарха бізнесмен, курував вибори на округах у Полтавській області;
  • Олександр Дубінський - штатний «чорний технолог» і колишній  телеведучий «1+1», займався підбором «медійного десанту» на округи у Київській області й столиці.

«Симптоматично, що станом на березень 2021-го ніхто зі згаданих «ковалів перемоги» Зеленського не є депутатом його фракції», - додають журналісти.

Загалом вони зуміли провести у Раду досить серйозну команду, яка навіть тепер за кількістю може змагатись з усіма опозиційними фракціями, окрім, хіба, ОПЗЖ:

  1. Березін Максим Юрійович (округ №151, Полтавська область), очолював у Кременчуці так звану «Муніципальну варту»;
  2. Боблях Андрій Ростиславович (округ №145, Полтавська область), пов’язаний із соратником Шаповалова ексмером Полтави Андрієм Матковським;
  3. Бородін Владислав Валерійович (округ №38 Дніпропетровська область), кум і бізнес-партнер Олійника;
  4. Бужанський Максим Аркадійович (округ №25, Дніпропетровська область), входить у «медійну» підгрупу Дубінського;
  5. Василевська-Смаглюк Ольга Михайлівна (округ №96, Київська область), колишня журналістка «1+1»;
  6. Демченко Сергій Олексійович (округ №29, Дніпропетровська область);
  7. Дубінський Олександр Анатолійович (округ №94, Київська область), нещодавно виключений із фракції СН через американські санкції;
  8. Дунда Олег Андрійович (округ №91, Київська область), колишній керівник департаменту «Приватбанку» у Дніпрі;
  9. Зуєв Максим Сергійович(округ №207, Чернігівська область), колишній заступник голови партії «Україна майбутнього», яку перед виборами перейменували у «За майбутнє»;
  10. Касай Костянтин Іванович (округ №149, Полтавська область);
  11. Куницький Олександр Олегович (округ №169, Харківська область), входить у «медійну» підгрупу Дубінського;
  12. Ляшенко Анастасія Олексіївна (округ №148, Полтавська область);
  13. Матусевич Олександр Борисович (округ №86, Івано-Франківська область);
  14. Мовчан Олексій Васильович (округ №150, Полтавська область), племінник Шаповалова, до обрання працював у Prozzoro.Продажі;
  15. Нестеренко Кирилл Олександрович (округ №26, Дніпропетровська область);
  16. Прощук Едуард Петрович (округ №85, Івано-Франківська область);
  17. Рубльов Вячеслав Володимирович (округ №20, Волинська область), близький до Палиці;
  18. Северин Сергій Сергійович (округ №39, Дніпропетровська область), колишній помічник Святослава Олійника;
  19. Трухін Олександр Миколайович (округ №40, Дніпропетровська область), колишній зять одного з лідерів групи «Приват» Мартинова, це не завадило йому дрейфувати під опіку Банкової, за що недавно Трухін отримав посаду заступника голови фракції і групу підопічних депутатів;
  20. Фріс Ігор Павлович (округ №84, Івано-Франківська область), давній знайомий Палиці;
  21. Чорний Дмитро Сергійович (округ №34, Дніпропетровська область), колишній депутат Дніпропетровської облради від партії УКРОП;
  22. Швець Сергій Федорович (округ №214, Київ,) колишній журналіст «1+1»;
  23. Яременко Богдан Васильович (округ, №215 Київ), дипломат, був членом УКРОПу.

Ще двоє не чужих Коломойському людей зайшли у Раду за списками «Слуги народу»: колишній гендиректора групи «1+1 Media» (належить Коломойському) і чинний міністр культури Олександр Ткаченко (№9 у списку) і Артем Ковальов (№45 у списку) – колишній гендиректор агентства «УНІАН» і фіндиректор діджиталсегменту холдингу «1+1».

На початку січня США ввели санкції проти сімох громадян України і чотирьох українських компаній. Під обмеження потрапив депутат Олександр Дубінський.

Підставою для санкцій стала публікація «плівок Деркача» і «розкрутка» цієї теми в медіа з метою вплинути на результати виборів президента США. Аудіоматеріали мали свідчити  про начебто вплив нинішнього президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. Ексрегіонала Андрія Деркача у США визнано агентом РФ.

25 січня Володимир Зеленський запропонував Дубінському добровільно вийти з фракції «Слуга народу», але той не погодився. 1 лютого Дубінського виключили з фракції, «за» проголосували 198 осіб.

Наприкінці лютого трьом колишнім топменеджерам «Приватбанку» оголосили підозру в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем. Зокрема, експершому заступнику голови правління банку Володимиру Яценку, якого детективи НАБУ зняли з літака на Відень.

За інформацією ZN.UA, підозри отримали колишній голова правління «Приватбанку» Олександр Дубілет (документ направили поштою, оскільки на даний момент він знаходиться в Ізраїлі) та начальник департаменту фінансового менеджменту, перший заступник голови правління пов'язаної з банком юридичної особи Олена Бичихіна (теж направили поштою).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі