Колишня генпрокурорка Ірина Венедіктова може відповісти за втручання в діяльність прокурора по справі Вовка — головний детектив НАБУ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Колишня генпрокурорка Ірина Венедіктова може відповісти за втручання в діяльність прокурора по справі Вовка — головний детектив НАБУ © Прес-служба ДБР
Усі справи за цим фактом, відкриті дублем іншими силовими органами на противагу НАБУ, вже передані бюро. Але паралельні провадження – досі велика проблема для детективів.

Національне антикорупційне бюро продовжує розслідування кількох справ по факту втручання в діяльність прокурора, що могло перешкодити врученню підозри суддям нещодавно ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва у справі плівок  керівника суду Павла Вовка, розповів в інтерв’ю Інні Ведерніковій для ZN.UA  керівник головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський.

За його словами, у той день (мова про 16 липня 2020 року), коли заступник генпрокурора Андрій Любович підписав підозри суддям ОАСК і намагався внести інформацію про підозри до Єдиного реєстру досудових розслідувань, він зрозумів, що його флешка заблокована. Однак після звернення з відповідним рапортом флешку відразу розблокували.

«Тобто це була спроба якось перешкодити, але вона не увінчалася успіхом. Тому що жодна флешка не перешкоджає прокурору виконувати свої повноваження. Любович того дня підписав підозри, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури разом із детективами їх вручили. Хоча ці підозри мали вручати прокурори Офісу генерального прокурора України», — зазначив Калужинський.

На той момент процесуальне керівництво здійснювали прокурори ОГП, але тодішній керівник департаменту Офісу генерального прокурора з посиланням на вказівку керівництва заборонив своїм підлеглим брати участь у врученні підозри.

«Факт втручання був оприлюднений, —  уточнює Калужинський. —В Інтернеті навіть розмістили запис. Тому ми були змушені домовлятися в авральному режимі з прокурорами САП, щоб вони підхопили цю естафету і замість прокурорів Офісу генпрокурора вручили підозру.

НАБУ оперативно відреагувало на дії Офісу генпрокурора та відкрило справи по факту втручання.

«Є кілька справ. Була зареєстрована справа за фактом втручання в діяльність прокурора ОГПУ. Вона в нас розслідується. Також була справа за фактом того, що Любовичу намагалися перешкодити виконати службові повноваження. От цю справу і було передано тодішнім керівництвом САП у ДБР», - зазначив він.

Але нещодавно вже новий керівник САП Олександр Клименко її витребував і повернув НАБУ. І ще за цим же фактом ОГПУ зареєстрував кримінальне провадження, визначивши підслідність за головним слідчим управлінням Служби безпеки України (СБУ). Однак і це провадження за ініціативою нового керівника САП було у них витребуване.

«І на сьогодні всі ці провадження у нас. Нещодавно ми їх отримали, тому будемо думати, як і куди рухатися», — каже головний детектив.

На питання журналістки, чи Ірина Венедіктова відповість за свої дії, Калужинский відповів: «Наразі можу сказати, що ці справи не закриті, їх розслідуватимуть. Яке рішення буде прийняте, залежатиме від доказів, які ми назбираємо».

Треба зазначити, що паралельні справи в інших органах — це зараз схема протидії НАБУ. За словами Калужинського, приблизно 15–20% від усіх справ, які розслідують детективи НАБУ, мають «клонів» в інших слідчих органах, однак ця схема не зупиняє розслідувань бюро, хоча іноді суттєво ускладнює роботу, адже інші слідчі органи можуть витребувати у НАБУ докази та тривалий час їх не повертати.

Про те, чому навіть війна не вилікувала Україну від корупції, про старі кейси та нові справи проти корупціонерів, про відносини з іншими силовиками та фактор Банкової читайте в інтерв’ю керівника головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського «У нас люди, які підозрюються чи обвинувачуються в корупції, — рукопожатні. Їх підвищують по службі, у них беруть інтерв’ю та запрошують на заходи», яке він дав вперше за час своєї багаторічної кар’єри у НАБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі