Стало відомо, що наприкінці минулого року в зоні АТО загинув колишній слідчий Генпрокуратури Ігор Шолодько - він був одним з ключових свідків, який мав пряме відношення до відкриття, а потім закриття кримінальної справи проти Ігоря Коломойського.
Про це пише депутат Сергій Лещенко у своєму блозі на "Українській правді" у вівторок, 17 березня.
Як нагадує Лещенко передісторію справи, у 2005 році проти Ігоря Коломойського було порушено кримінальну справу за замах на вбивство адвоката Сергія Карпенка. Карпенко дивом вижив після нападу на нього невідомих з молотками, залізними прутами і ножами через тиждень після того, як Коломойський викликав його в свій офіс і зажадав від юриста переграти ситуацію зі зборами акціонерів на "Дніпроспецсталі", але отримав відмову.
Виявилося, що організував замах охоронець Коломойського за прізвищем Нікітін, який не дожив до цього викриття - його знайшли мертвим нібито в результаті суїциду, однак після ексгумації могили на його тілі знайшли сліди насильства - безліч ножових поранень.
Постанова про порушення справи проти Коломойського підписав слідчий Генпрокуратури Ігор Шолодько, а свою візу поставив тодішній заступник генпрокурора Віктор Шокін (зараз він голова ГПУ).
Влітку того ж 2005 року Шолодько подав у Печерський суд Києва подання на затримання Коломойського. В цей же час олігарх раптом виїжджає з України, пояснюючи це алергією на амброзію.
"Однак на вимогу генпрокурора Святослава Піскуна в той же день Шолодько відкликає з суду (!!!) подання на затримання Коломойського. Хоча на той момент суддя провів слухання і постановив взяти Коломойського під варту" - пише Лещенко.
Цим подіям передували переговори Піскуна з посланцями Коломойського, який нібито заплатив тодішньому генпрокурору $ 40-50 млн хабара за закриття справи проти нього.
(Примітно, що в рамках майбутнього засідання суду в Лондоні екс-генпрокурор Піскун буде давати свідчення за запрошенням Коломойського).
Після цього починається зачистка справи Карпенко тим же слідчим Шолодько. Коломойський, який ховався за кордоном, зустрівся в Туреччині зі слідчим і дав йому свідчення у справі Карпенко, які повністю суперечили показанням не тільки самого Карпенко, але і найближчого оточення Коломойського - Тимура Новікова та Михайла Кіпермана.
"І, замість проведення очної ставки, той же самий Шолодько закриває справу Коломойського (!) за статтею 6 пункт 2 Кримінально-процесуального кодексу - відсутність складу злочину. Щоб справу було закрито напевно, адвокати Коломойського (в числі яких - нинішній його заступник Святослав Олійник) наприкінці 2005 року йдуть... в Бабушкінський районний суд Дніпропетровська і отримують рішення судді про закриття справи Коломойського за статтею 6 пункт 1 - відсутність події злочину!
"Абсурд ситуації в тому, що такі справа підсудні лише... Печерського райсуду Києва за місцем розташування Генпрокуратури", - пояснює Лещенко.
Через 9 років, влітку 2014 року Пінчук через Генпрокуратуру і суди ініціює нове розслідування обставин у справі Коломойського, одним з фігурантом якого повинен був стати Шолодько.
Випадково чи ні, але 4 серпня 2014 року Шолодько був покликаний на військову службу Красногвардейско-Кіровським військкоматом Дніпропетровська. В іншому листі Міноборони сказано, що Шолодько закликав Індустріально-Самарський військкомат Дніпропетровської області. Хоча сам Шолодько як мінімум з 2006 року проживав у Житомирі.
Як пише Лещенко, вже відправившись служити, у зоні АТО Шолодько контактував з оточенням Коломойського.
"Та 30 листопада 2014 року колишній слідчий Генпрокуратури Ігор Шолодько... загинув в аеропорту Донецька. Похований 4 грудня 2014 року в Житомирі" - зазначає Лещенко".
"Рок долі полягав у тому, що цією ж датою - 4 грудня 2014 року - датоване рішення Печерського суду Києва, яким Генпрокуратуру зобов'язали провести розслідування обставин закриття цим же Шолодько "справи Коломойського", викладених у скарзі Пінчука".
Як підкреслив Лещенко, зіставленням цієї хронології подій він "нікого не звинувачує". У той же час, за його інформацією, нинішнє керівництво ГПУ зацікавилася обставинами згаданих подій, "а прізвище Шолодько звучить у багатьох високих кабінетах".
Більш того, зазначив Лещенко, всі викладені факти "стали відомі керівництву країни".