Борис Колесніков пропонує скасувати в Україні посада президента. Про це прем'єр-міністр "тіньового" Кабміну, створеного партією "Опозиційний блок", заявив у четвер, 19 листопада, повідомляє "Оглядач".
"Для того, щоб домогтися успіху необхідно приймати абсолютно нову Конституцію, яка поставить крапку в старій системі (державного управління). Якщо всі п'ять президентів України були неефективними, значить, на цій посаді бути не повинно. Повинна бути парламентська республіка. Якщо суспільство бачить загрозу федералізації – а, особисто я, не бачу, – значить повинна бути унітарна країна з широкими правами і повноваженнями для регіонів і рад всіх рівнів", - уточнив політик.
На його думку, сьогодні Україна потребує не внесення "косметичних" правок до Конституції, а прийняття нового Основного закону.
"Ті зміни, про які говорить влада носять декларативний та популістський характер. Нова Конституція відразу розставляє по поличках усі гілки влади, впорядковує державне управління, усуває загрозу узурпації влади в країні", - підкреслив Колесніков.
Він також висловився за скорочення кількості народних депутатів.
"У нижній палаті має бути від 70 до 150 депутатів. У верхній палаті – повинно бути по одному представнику від мільйона виборців. Якщо 450 депутатів не можуть зібрати 226 голосів, щоб проголосувати, то навіщо взагалі містити зайвих людей? В цьому немає ніякого практичного сенсу", - підкреслив "тіньовий" прем'єр.
"Я абсолютно переконаний, що якщо почнуться торги, маніпуляції з Конституцією, президент має проявити політичну волю, розіслати Проект у кожну українську родину, і отримати відповідь на референдумі прийняти Конституцію", - підсумував Борис Колесніков.
Нагадаємо, що колишній президент України Віктор Янукович з допомогою Конституційного суду України скасував результати реформи 2004 року, яка перетворювала Україну з президентсько-парламентської в парламентсько-президентську республіку.
30 вересня 2010 року КСУ скасував реформу, відновивши дію Конституції України в редакції 1996 року, згідно з якою президент володіє широкими повноваженнями і впливом на виконавчу владу.
21 лютого 2014 року після втечі Януковича з країни Верховна Рада України ухвалила Закон "Про поновлення дії окремих положень Конституції України", повернувши тим самим в дію Конституції 2004 року.
У квітні 2015 року в Службі безпеки України було зареєстровано кримінальне провадження за обвинуваченням екс-глави держави Віктора Януковича, суддів Конституційного суду України та ряду інших великих чиновників по факту змови з метою зміни конституційного ладу, а також узурпації влади. КС, згідно з версією СБУ, сприяв незаконному формуванню коаліції у Верховній Раді і паралізації діяльності Верховного суду України. 22 травня ЗМІ повідомили, що в Конституційному суді вилучили документи в рамках розслідування цього кримінального провадження. Генеральна прокуратура України заявила, що слідчі близькі до надання доказів неправосудности рішення суддів Конституційного суду щодо зміни Конституції України в 2010 році.