Україна досягла істотних успіхів на шляху євроатлантичної інтеграції, і недавні саміти НАТО і ЄС підтвердили прагнення нашої країни. Проте загроза нівелювання цих досягнень залишається актуальною. Ряд політичних сил ставлять перед собою завдання згортання інтеграційних процесів, пише віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе у своєму матеріалі для DT.UA.
"Головна проблема для нас - не в тому, що складність постійно підвищується. А в тому, щоб не оглядатися раз у раз назад і не сповзати вниз, втрачаючи історичні шанси. Інакше кажучи - проблема в тому, щоб зробити шлях до західної цивілізації незворотним. Таким, що не підлягає ревізії і не передбачає лицемірних модальностей. Щоб іти "вперед і вгору"", - відзначає автор.
Віце-прем'єр наголошує, що збереження безперервності і спадкоємності курсу на євроатлантичну інтеграцію незалежно від результатів майбутніх президентських і парламентських виборів є "найбільшою надією і найбільшою проблемою українського політичного сьогодення".
"Надія - тому що європейська і євроатлантична інтеграція є, можливо, і не стовідсотковою, але єдиною реальною альтернативою повернення під парасольку "російського світу". Проблема - тому що d разі уповільнення, зупинення або розвороту цього процесу іншого шансу реалізувати цивілізаційний вибір українського народу у нас може й не бути", - пояснює Климпуш-Цинцадзе.
Віце-прем'єр констатує, що Україна зробила багато на шляху поглиблення співпраці зі структурами НАТО та Європейського Союзу, але все ще недостатньо, щоб євроатлантична інтеграція стала незворотним процесом.
"Нагальною необхідністю для України є всеосяжний політичний консенсус щодо євроінтеграції. Виведення її за дужки будь-яких політичних конфліктів і протистоянь", - підкреслює віце-прем'єр.
На думку автора, показником зрілості і відповідальності українських політиків має стати консенсус щодо "зеленого світла" для євроінтеграційних проектів і закріплення євроатлантичних прагнень України на конституційному рівні.
"Захід визнав наші устремління стати повноправною частиною вільного світу. На це рішення не має права впливати жодна третя сторона. Тепер м'яч на нашій стороні. Чи ми будемо з цим м'ячем здобувати перемогу за перемогою, граючи на полі євроінтеграції як команда? Чи будемо відфутболювати його, перекладаючи один на одного відповідальність за майбутнє України? Відповіді на ці запитання залежать виключно від нас", - підсумувала автор.
Детальніше про перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції і результати недавніх самітів НАТО і ЄС читайте в матеріалі профільного віце-прем'єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе "Уперед і вгору" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".