Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що на наступному засіданні Генеральної асамблеї ООН, яке пройде у вересні, може бути обмежено право вето російської сторони.
"По-перше, дискусія йде, ми дуже підтримуємо ідею щодо обмеження права вето. Існує ініціатива, до якої вже приєдналися понад 40 країн. Я завжди був затятим прихильником обмеження права вето, оскільки ми не можемо залишатися в 40-их і 50-их роках. Ми живемо в іншому, глобалізованому світі. І коли в Раді безпеки трапляються випадки, такі як наприкінці липня, коли Росія просто заблокувала створення трибуналу по малайзійському "Боїнгу", це єдиний механізм, як можна розслідувати, як це сталося, а головне - притягнути винних до відповідальності", - сказав Клімкін в ефірі телеканалу "Інтер".
За його словами, поступово все ж вдасться позбавити Росію права вето.
Раніше повідомлялося, що вже майже 40 країн підтримали ініціативу Франції щодо добровільної відмови від застосування права вето в ООН у випадках, коли потрібно вжити термінових заходів для припинення масових військових злочинів.
Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.
Подібну заяву зробила офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомивши, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу.