Клімкін засуджує публікацію списку власників угорських паспортів на сайті "Миротворець"

Поділитися
Клімкін засуджує публікацію списку власників угорських паспортів на сайті "Я категорично проти, щоб тицяти в угорців пальцем як у зрадників, або цькувати угорців, або звинувачувати їх у сепаратизмі", - пояснив голова МЗС України
Наявність другого громадянства і сепаратизм – не одне й те саме, нагадує голова МЗС.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступає проти публікації даних державних службовців та депутатів місцевих рад Закарпаття, які нібито мають громадянство України й Угорщини на сайті "Миротворець". Таку точку зору він озвучив на спільній прес-конференції із головою товариства угорців України, народним депутатом Василем Брензовичем в Ужгороді, повідомляє "Європейська правда".

За словами Клімкіна, державна служба для осіб із подвійним громадянством в Україні заборонена, але спосіб розповсюдження списків "порушників" є неприйнятним.

"Ми всі чудово розуміємо, що закони треба виконувати. У нас є стаття 19 закону про громадянство, а також стаття 19 закону про державну службу. Усі це чудово розуміють, і тут питань немає. Але я категорично проти, щоб тицяти в угорців пальцем як у зрадників, або цькувати угорців, або звинувачувати їх у сепаратизмі", - підкреслює глава українського зовнішньополітичного відомства.

І нагадує про те, що на "Миротворці" список біпатридів опинився "по сусідству" з переліком осіб, причетних до агресії проти України, що неприпустимо.

"Мене турбує, що з'являється порівняння угорців, які отримали друге громадянство, і злочинців, які борються проти України. Ми повинні чітко сказати, що це не одне й те саме", - зазначає міністр. І стверджує, що не знає про джерело походження опублікованих матеріалів.

Своєю чергою Василь Брензович повідомив про те, що публікація таких списків шкодить іміджу України: "Наша країна виглядає в очах угорців як нетерпима до угорської меншини", - пояснив він.

Нагадаємо, 9 жовтня "Миротворець" опублікував базу даних чиновників Закарпаття, які мають подвійне українсько-угорське громадянство. У вільному доступі опинилися дані 313 осіб практично з усіх районів області.

Своєю чергою в Закарпатській обласній державній адміністрації пообіцяли перевірити інформацію. І наголосив на тому, що не всі фігуранти списку є держслужбовцями, серед них є і депутати місцевих рад, а також вже звільнені з держслужби біпатриди.

Після публікації списків закарпатські угорці почали масово звільнятися з держслужби, а міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звинуватив українську владу в причетності до "екстремістського сайту "Миротворець". Докладніше про угорсько-українське протистояння читайте у статті Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі