Міністр закордонних справ України попередив європейські держави від спроб умиротворення Росії, порівнявши цю політику зі "спробою нагодувати крокодила в надії бути останнім, кого він з'їсть".
У своїй колонці для німецького видання Zeit Online очільник українського зовнішньополітичного відомства порівняв поведінку РФ у Раді Європи з поведінкою шкільного хулігана, повідомляє Deutsche Welle.
За словами Клімкіна, бажання ряду європейських політиків покінчити з ізоляцією Росії нагадує поведінку жертв хулігана, які, віддаючи йому свої цукерки, заохочують його поведінку і провокують подальше насильство.
"Як з будь-яким типовим задиракою з Росією можна говорити тільки з позиції сили, оскільки вона не розуміє іншої мови. Її слова і обіцянки є беззмістовними, оскільки це країна, яка зробила систематичну брехню частиною своєї урядової політики з метою досягнення своїх цілей і замішання своїх ворогів. Ми повинні пам'ятати, що ці вороги - ми", - підкреслив дипломат.
Міністр закликав Раду Європи до стійкості та послідовності у відстоюванні власних принципів, щоб не допустити їх дискредитації.
Клімкін висловив переконання, що повернення РФ до інститутів Ради Європи може підштовхнути інші країни обрати таку ж лінію поведінки.
Раніше, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що організація, яку він очолює, розглядає можливість скасування санкцій, введених проти Росії за анексію Криму і збройну агресію проти України.
Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року - відразу після анексії Криму та початку військових дій в Донбасі. За російськими парламентаріями збереглося лише право бути присутніми та виступати на засіданнях асамблеї, а також працювати в комітетах. Після цього РФ на знак протесту відмовилася від участі в сесіях ПАРЄ і перестала виділяти гроші в "касу" організації.
А сенатор РФ Олексій Пушков заявив про те, що російська делегація в 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї ради Європи. За його словами, немає перспективи повернення представників Росії в ПАРЄ в січні. Саме тоді затверджуються повноваження національних делегацій на наступний рік.