Клімкін прокоментував підсумки зустрічі глав МЗС "Нормандської четвірки" в Берліні

Поділитися
Клімкін прокоментував підсумки зустрічі глав МЗС "Нормандської четвірки" в Берліні Клімкін також підкреслив, що глави МЗС "нормандського формату" домовилися продовжувати спільну роботу © Європейська правда
У цілому міністр закордонних справ вважає, що зустріч можна охарактеризувати як "реальну дискусію".

Глави зовнішньополітичних відомств країн "Нормандської четвірки" - України, Німеччини, Франції і Росії - предметно обговорили питання розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі і вперше порушили питання звільнення українських політичних в'язнів, які незаконно утримуються на території Російської Федерації, розповів на брифінгу міністр закордонних справ України Павло Клімкін після зустрічі глав МЗС країн "нормандської четвірки" в Берліні, передає "УНІАН".

Перше, про що нагадав Клімкін - що зустріч глав МЗС "нормандської четвірки" в Берліні відбулася після досить тривалої паузи, і цю зустріч можна охарактеризувати як "реальну дискусію".

"Хороша новина полягає в тому, що ми сьогодні знову зібралися після певної паузи, в тому, що у нас сьогодні була реальна дискусія з можливістю обговорити ряд питань", - заявив Клімкін.

Друга хороша новина, за словами глави МЗС України, полягала в реальному обговоренні питань, які раніше в "нормандському форматі" не обговорювалися ніколи.

"Друга хороша новина полягає в тому, що у нас було реальне обговорення питань звільнення наших політичних в'язнів і заручників і формату миротворчої місії... Це була дискусія (з питань - ред.), які ніколи не обговорювалися в "нормандському форматі". Ми ніколи не говорили про політичних в'язнів взагалі, а не тільки щодо заручників, ми ніколи предметно, по меншою мірою, не обговорювали миротворчу місію, щодо чіткого визначення в чому полягає різниця в наших позиціях", - заявив Клімкін.

Загалом, вважає міністр, місія виявилася корисною.

"І в цьому сенсі, я вважаю, що це була корисна місія. В сенсі результату - нам потрібні подальші дискусії, і ми будемо сфокусовано заодно разом з нашими німецькими і французькими друзями їх проводити", - додав він.

У цьому зв'язку він також підкреслив, що глави МЗС "нормандського формату" домовилися продовжувати спільну роботу.

"Але щодо досягнення домовленості, ми домовилися, що будемо працювати далі, будемо працювати в різних форматах, у тому числі відбудеться зустріч на рівні політичних директорів, і потім ми будемо дивитися, чи буде потрібна ще одна міністерська зустріч", - заявив міністр.

Нагадаємо, у Берліні пройшла зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". На засіданні, яке розпочалося ввечері в понеділок, 11 червня, керівники МЗС України, Франції, Німеччини і Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в ОРДЛО. У порядку денному також питання безпеки і звільнення українських заручників у ОРДЛО, а також політв'язнів, яких утримують на території РФ і в аннексированном Криму.

1 червня міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас повідомив, що зовнішньополітичним відомствам країн "Нормандської четвірки" вдалося домовитися про проведення переговорів на рівні міністрів закордонних справ країн 11 червня в Берліні.

Зустріч голів глав МЗС у "нормандському форматі" планувалася в рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки в лютому 2017 року, проте так і не відбулася.

Попередні переговори міністрів закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії відбулися 18 лютого 2017 року. 24 березня 2017 року зустріч представників міністерств закордонних справ "Нормандської четвірки" в Парижі пройшла без участі Росії.

Детальніше про перебіг Мінського процесу читайте у статті Сергія Рахманіна "Неоголошена війна" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі