"Якщо вам хтось скаже, що ми вступимо за рік чи за два, ніколи не вірте. Це чиста брехня і введення людей в оману. Але якщо хтось вам каже, що це справа щонайменше на 30 років, теж не вірте, оскільки досвід свідчить зовсім про інше", - підкреслив він в ефірі програми "Сніданок з 1+1".
На думку міністра, у своєму нинішньому стані Україна до членства в Євросоюзі та Північноатлантичному альянсі не готова. Тим не менш, у питанні євроатлантичної інтеграції державі "дещо простіше", - вважає Клімкін.
"Нам потрібен консенсус всередині НАТО, і потрібно щось зробити ще в Україні, оскільки ми самі не готові. Ми повинні чесно говорити... так, як сьогодні Україна (реформується – ред.), вона в ЄС ані за рік, ані за два, ані за п'ять не вступить, так само і в НАТО", - цитує міністра УНІАН.
Очільник МЗС України вважає, що шанси на відносно швидкий вступ до ЄС і НАТО є "якщо будемо по-справжньому працювати, і будемо змінюватися".
Із 4-ої хвилини.
Зазначимо, у березні 2018 року президент Петро Порошенко доручив розробити законопроект про внесення змін до Конституції, які б закріпили курс держави на вступ до ЄС і НАТО. Підготовка проекту закону завершилася в серпні. Після закінчення підготовки Рада оприлюднила відповідний проект змін до Основного Закону.
22 листопада Конституційний суд надав позитивний висновокзаконопроекту, і того ж дня Верховна Рада підтримала його в першому читанні. За внесення змін до Основного Закону проголосували 311 депутатів.
До преамбули Конституції планується включити новелу про цивілізаційний вибір України. У трьох статтях будуть закріплені обов'язки Верховної Ради, Кабміну і президента підтримувати і реалізовувати курс інтеграції України в НАТО і ЄС. А з перехідних положень планують прибрати обґрунтування для розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму.
Докладніше про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО читайте у статті Юлії Кириченко "Про Конституцію, НАТО і воєнний стан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".