Якщо Кличко не проаналізує власні ідеологічні, політичні та мотиваційні тили, є всі підстави сумніватися в успіху його політичного проекту. У результаті рейтинг Кличка має великі шанси пікувати так само, як і рейтинги Тігіпка та Яценюка.
Потенційні спонсори виборчої кампанії Віталія Кличка можуть відвернутися від політика через його бездіяльність і відсутність виразної політичної програми. Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна» пише політичний оглядач Інна Ведерникова.
Автор статті зазначає, що у медіа називається кілька прізвищ можливих спонсорів - Пінчук, Ніконов, Алієв, Бакай, та й головний канал країни під патронатом Хорошковського крутить двогодинні фільми про спортсмена-політика.
Однак, як стверджують джерела ZN.UA, нескінченних ресурсів у Кличка немає. І на те є причини. Лідер «УДАРу» досі:
- не запропонував жодної альтернативи (Де програма мера? Де команда мера? Чому пропускається маса приводів для глибинної та оперативної дискусії з владою? І це при тому, що у фракції БК є дуже багато гідних людей);
- не здійснив вчинків (Де викриття від імені Кличка? Де масштабна ініціатива? Де хоч одна запропонована реформа від його імені? Але навіть зрідка критикуючи владу, Кличко на 100 відсотків конгруентний Віктору Ющенку, якого не могли змусити вимовити прізвище «Кучма». Не кажучи вже про якісь конкретні речі. У той час як частина опозиції (хай мала) веде власні розслідування, та, яка більша, паразитує на ризиках журналістів, Кличко не обтяжує себе акцентуванням уваги навіть на результатах чужої праці. А чому, власне, він ризикує? Захищений більше за інших - в разі чого, вся Європа на чолі з Німеччиною стане на захист свого чемпіона);
- не забезпечив чистоти лав власної партії (а до поведінки його фракцій «УДАРу» у місцевих радах ми повернемося трохи пізніше).
В результаті, якщо Кличко не проаналізує власні ідеологічні, політичні та мотиваційні тили, є всі підстави сумніватися в успіху його політичного проекту. У результаті рейтинг Кличко має великі шанси пікувати так само, як і рейтинги Тігіпка та Яценюка, змушених у результаті рятуватися у дружніх партіях. Чого, до речі, не можуть не прораховувати потенційні інвестори, пише автор статті.
Більш того, у лідера «УДАРу» можуть виникнути проблеми і з потенційним європейським інвестором (ідеологічним). Дуже цікаво послухати, як захисник місцевого самоврядування Віталій Кличко пояснить запрошеним ним же комісарам ПАРЄ, як спочатку разом з провладними фракціями Київради голосував за ліквідацію районних рад у Києві, чим, по-перше, позбавив громаду права у 2010 році захистити свої інтереси, а по-друге, створив умови для концентрації влади в руках адміністрації. А після цього ще відмовився балотуватися в мери столиці, яку тій же Європі неодноразово обіцяв зробити європейською, відзначає оглядач.