Рудик назвала себе першою українською парламентаркою, яка відвідала Тайвань. Але це не так

Поділитися
Рудик назвала себе першою українською парламентаркою, яка відвідала Тайвань. Але це не так Кіра Рудик вітається з президенткою Тайваню Цай Інвень. Фото: Facebook Кіри Рудик
Насправді перший візит наших депутатів туди відбувся у 2003 році. 

Народна депутатка України від фракції «Голос» Кіра Рудик повідомила, нібито стала першою українською парламентаркою, яка відвідала острів Тайвань. Про свій візит депутатка повідомила у Facebook.

«Для мене велика честь бути першою українською парламентаркою, яка відвідала Тайвань. Рада зустрітися з президенткою Цай Інвень, урядовцями і депутатами цієї країни. Тайвань показав, що таке справжня дружба і підтримка у біді», – написала Кіра Рудик.

Проте насправді Рудик не була першою українською парламентаркою, яка відвідала острівну державу.  18 квітня 2003 року на засіданні ВР було створено депутатське об'єднання "Україна-Тайвань", метою якого було сприяння налагодженню та розвитку міжпарламентського співробітництва, торгівельно-економічних, науково-технічних і культурних зв’язків між Україною і Тайванем. У тому ж році острівну державу вперше відвідали деякі члени цього об'єднання. Йдеться про народних депутатів Л. Ю. Миримского, Ю.А.Кармазіна, В. А. Демехіна,  А. Г. Писаренка та А. А. Казаченка. 

Довідка ZN.UA
Тайвань (Республіка Китай) – це острівна держава з обмеженим міжнародним визнанням у Східній Азії. Тайванці – це фактично китайці, які живуть на острові за демократичним ладом і не підконтрольні владі Китаю (Китайська Народна Республіка – КНР). Республіка Китай (Тайвань) була заснована у 1912 році і раніше контролювала і територію нинішнього Китаю (КНР). В 1949 році Китайська національна народна партія програла громадянську війну Комуністичній партії Китаю і її уряд переїхав на острів Тайвань до тимчасової столиці Тайбею, тоді як комуністи створили Китайську Народну Республіку у материковому Китаї з центром у Пекіні.

Нагадаємо, лідер Китаю Сі Цзіньпін давно планує взяти острів Тайвань під свій контроль і постійно погрожує це зробити. Китайці називають цей намір політикою «одна країна, дві системи», хоча тайванці її відкидають.

Також нагадаємо, у травні президент США Джо Байден заявив, що Америка долучиться до військового захисту Тайваню, якщо Китай спробує захопити його силою, зробивши суворе попередження Пекіну.

Російське вторгнення на територію України породило серйозне занепокоєння на Тайвані. Більше про це та про ставлення тайванців до війни в Україні читайте у тексті Наталії Батуринської «Чому тайванці підтримують Україну?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі