Казахстан: ЄС допоміг нам протистояти Москві та Пекіну

Поділитися
Казахстан: ЄС допоміг нам протистояти Москві та Пекіну © Википедия
Посилення зацікавленості Заходу допомагає зміцнити активність таких країн Центральної Азії, як Казахстан, у відносинах з усіма іншими партнерами у світі.

Зростаючі зв’язки із Заходом допомагають країнам Центральної Азії відстоювати свою незалежність у регіоні, де історично домінували Росія та Китай. На цьому наголосив заступника міністра закордонних справ Казахстану Роман Василенко, пише POLITICO.

«Той факт, що ЄС, США та Захід загалом тепер визнали важливість Казахстану та інших країн Центральної Азії і зараз залучилися до побудови набагато міцніших відносин... сприяє посиленню діяльності таких країн Центральної Азії, як Казахстан у відносинах з усіма іншими партнерами в світі», - сказав Василенко в інтерв'ю виданню.

Водночас, додав він, країна продовжуватимемо «бути там, де ми є географічно, ми продовжуватимемо розвивати відносини з Росією, з Китаєм, як незалежна держава».

Казахстан є членом очолюваного Москвою військового альянсу ОДКБ, але виробив незалежну зовнішню політику з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, пропонуючи продавати нафту в ЄС, щоб замінити втрачені російські поставки. Раніше Василенко закликав Кремль до переговорів про припинення бойових дій. Країна долучилась до санкцій проти РФ.

Раніше цього місяця президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв змусив російських дипломатів вдягнути навушники, коли несподівано виголосив промову разом із президентом Росії Владіміром Путіним своєю рідною мовою, а не російською, яка традиційно була мовою дипломатії в колишній московській імперії. У свою чергу, російський лідер неодноразово помилявся з іменем свого колеги.

У вівторок Комітет із закордонних справ Європейського парламенту підтримав доповідь із закликом до блоку посилити співпрацю з Киргизстаном, Казахстаном, Таджикистаном, Туркменістаном і Узбекистаном, враховуючи ослаблення впливу Росії в Центральній Азії.

«Тепер ЄС має можливість розширити свої зв'язки з регіоном і відігравати більш помітну роль», - йдеться в заяві комітету.

Там також наголосили, що план допоможе зіграти роль в мінімізації обходу санкцій з боку Росії та Білорусі, які використовують ці країни у якості посередників.

Уповноважений Брюсселя з питань санкцій Девід О'Салліван цього тижня перебуває в Казахстані, щоб переконатися, що заборонені товари, які можуть підтримати військові дії Росії, не потрапляють до агресора через кордон.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі