Уряд України запровадив санкції за руйнування об'єктів культурної спадщини на території тимчасово окупованого Криму, за здійснення на цій території теле- і радіомовлення, а також постачання матеріалів для ОПК Росії.
Санкції стосуються юросіб, які забезпечують незаконну діяльність окупаційної адміністрації та юридичних осіб, залучених до незаконних пошукових робіт на об'єктах археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини. Вказується, що це 39 юридичних осіб, зареєстрованих в Росії і 22 юрособи, зареєстровані в Криму і Севастополі за російським законодавством.
Щодо незаконного мовлення на захоплених радіочастотах – під санкції потрапили 19 юридичних осіб, зареєстрованих у РФ і 15 – в Криму.
Через постачання матеріалів, обладнання та послуг підприємствам оборонно-промислового комплексу країни-окупанта під санкціями тепер 33 юрособи, зареєстрованих у РФ і три – в Криму.
Запровадження санкцій до перерахованих юридичних осіб унеможливить ведення ними економічної діяльності в Україні. У Кабміні також кажуть, що партнери України теж зможуть ініціювати введення санкцій проти певних юросіб у країнах ЄС і США.
Дипломат Максим Кононенко у своїй статті для DT.UA писав, що російська окупація Криму - це надовго. На його думку, щоб надовго не перетворилося на назавжди, Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.
Докладніше про необхідність активізації зусиль у цьому напрямку читайте в статті Кононенка "П'ять років окупації Криму: в пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".