Кабінет міністрів пропонує 3, відкриваючи засідання уряду.
За його словами, законопроектом для високопоставлених чиновників передбачена процедура моніторингу способу життя: спеціальна національна комісія отримає повноваження під час перевірки декларації запитувати інформацію з інших джерел і перевіряти, чи відповідає те, що написано в декларації, стилю життя чиновника.
"Я б назвав цей законопроект антикорупційним кодексом. Він називається "Про попередження корупції". Хочу окремо відзначити роботу Міністерства юстиції, тому що він розроблявся спільно з західними експертами і США. Ми його доопрацьовували кілька разів, і тепер, після прийняття рішення уряду, направимо остаточну редакцію на розгляд Верховної Ради України", - сказав Яценюк.
На думку Яценюка, закон про боротьбу з корупцією повинен бути сконцентрований не на дрібних чиновниках, а на чиновниках першої-третьої категорії. "Це починаючи з членів уряду, адміністрації президента, міністрів і закінчуючи керівниками центральних органів виконавчої влади, головами місцевих адміністрацій - тобто не прості державні службовці, а високопрофільні, впливові, які відносяться до найвищої категорії", - сказав він.
Яценюк зазначив, що закон передбачає введення обов'язкового електронного декларування доходів і видатків всіх державних службовців першої-третьої категорії. Доступ до цієї інформації буде відкритим для всіх громадян. Крім того, розширюється перелік задекларованих доходів. "Тепер будуть декларуватися зокрема і коштовності, і метали, і готівкова валюта - те, що не потрапляє до поточноъ деклараціъ", - зазначив він.
Антикорупційний кодекс, за словами Яценюка, також передбачає суттєве посилення відповідальності за корупційні дії.
Як повідомлялося, 29 вересня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк звернувся до спікера парламенту з проханням скликати 7 жовтня позачергове засідання Верховної Ради для розгляду пакету антикорупційних законопроектів. !zn