Уряд призначив двох заступників в.о. міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, повідомив народний депутат Василь Мокан («Слуга народу»).
«Кабмін сьогодні на засіданні ухвалив низку кадрових рішень. Призначити: Вітренка Андрія Олександровича - заступником Міністра освіти та науки України; Гарбарука Ігоря Миколайовича - заступником Міністра освіти та науки України», - написав він у Facebook.
Ігор Гарбарук є міжнародним економічним експертом, головою ГО «Національний інтерес України», членом Економічного дискусійного клубу.
Андрій Вітренко – доцент економічного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор економічних наук.
Вітренко народився 23 травня 1977 року, упродовж 1996-2000 років навчався у Київському національного торгово-економічного університеті, в 2003 році став аспірантом кафедри економічної теорії цього ж вишу.
У 2005 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Ринок рекламних послуг у трансформаційній економіці». У 2017 році – докторську дисертацію на тему «Розвиток сфери послуг в умовах постіндустріальних трансформацій».
У 2018-му стажувався в Університеті Бат Спа (Велика Британія) в межах програми академічної мобільності Erasmus + Staff Training Mobility KA107.
Починаючи з 2000-го року, працював асистентом на кафедрі економічної теорії КНТЕУ, з 2003 по 2010 роки – асистентом кафедри економічної теорії КНУ ім. Шевченка. У 2010 став доцентом кафедри.
Минулого тижня у державному реєстрі електронних декларацій з’явилась декларація Вітренка, в якій він вказує, що претендує на посаду в Міносвіти.
У команді Шкарлета також залишаться працювати його попередниця на посаді в.о. міністра Любомира Мандзій і Світлана Даниленко. Водночас Кабмін звільнив чотирьох заступників міністра освіти: Юрія Полюховича, Максима Ярмистого, Єгора Стадного і Петра Коржевського.
25 липня уряд призначив ректора Чернігівського університету Сергія Шкарлета виконуючим обов’язки міністра освіти і науки. Його кандидатуру запропонували ректори на зустрічі із президентом Зеленським.
Комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій відхилив кандидатуру Шкарлета, а колишні ексміністерка освіти Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун розкритикували призначення Шкарлета головою МОН.
За їхніми словами, він є представником ректорського середовища, яке не зацікавлене у прибиранні з вишів країни корупційної складової. У дисертації Шкарлета було виявлено плагіат, а у декларації – дорогу автівку. Втім, попри спротив профільного комітету та громадськості, уряд знайшов спосіб «завести» Шкарлета у МОН.