Журналіст Юрій Бутусов прийняв пропозицію міністра оборони Андрія Тарана стати його позаштатним радником. Про підсумки зустрічі в Міноборони Бутусов повідомив на своїй сторінці у Facebook увечері в неділю, 20 грудня.
«Я прийняв рішення за результатами за результатами бесіди прийняти пропозицію стати позаштатним радником міністра оборони терміном на два місяці», - написав журналіст, зазначивши, що це «забезпечить і інформацію, і можливість ширше висвітлювати проблеми і стан справ у військах».
За словами Бутусова, ця посада не передбачає ні зарплати, ні кабінету, ні повноважень.
«У мене не буде свого кабінету в Міноборони, я не «вирішуватиму питання», не розставлятиму «своїх людей», я залишаюся журналістом», - пояснив він, а також уточнив, що Таран запропонував йому на вибір чотири позиції в Міноборони:
- начальник управління нормативно-методичного забезпечення та моніторингу нерухомості і земель Міноборони;
- начальник одного з управлінь в департаменті військово-технічної політики;
- начальник директорату інформаційної політики;
- позаштатний радник міністра на громадських засадах.
Бутусов констатував, що перераховані посади «ні на що не впливають в Міноборони, і ніякого доступу до прийняття рішень не забезпечують».
Тому журналіст має намір приділити основну увагу висвітленню проблем некомпетентності та корупції в структурах Міноборони і Збройних сил України.
«За два місяці зроблю серію матеріалів про проблеми оборонного планування та розвитку армії, а через два місяці 20 лютого - підсумкова доповідь. За результатами якого повідомлю - чи залишатимуся я радником, чи відмовлюся від статусу із зазначенням конкретних причин», - пообіцяв Бутусов.
«Тепер чекаю на відповідь від Міноборони, щоб міністр публічно підтвердив свою пропозицію в тій же манері, в якій він і звернувся спочатку», - підсумував журналіст.
Міністерство оборони 8 грудня через Facebook запропонувало посаду журналісту Бутусову. Через деякий час він опублікував програму дій, заявивши, що готовий обійняти посаду заступника міністра або навіть особисто очолити Міноборони.
Журналіст також зазначив, що пов'язує цю пропозицію зі своїми публікаціями про проблеми в управлінні обороною, а також - з обговоренням 7 грудня на комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки справи про спецоперації із затримання в Білорусі 28 найманців ПВК "Вагнера".
Потім в Міноборони заявили, що у них «немає посад, які відповідають амбіціям, які перевищують компетенції» журналіста.Бутусов пообіцяв подати до суду на міністерство за образи і брехню про співбесіду, якої не було.