Журналіст Юрій Бутусов заявив про те, що Міністерство оборони не проводило з ним співбесіди, хоча у пресслужбі відомства написали про зворотне. За словами журналіста, він звертатиметься до суду через хамство з боку оборонного відомства.
"Міністр оборони Андрій Таран збрехав про проведення зі мною співбесіди, збрехав про причини відмови в наданні мені посади - замість цього мені нахамили на сайті МО. Буду змушений подавати до суду на Міноборони і вимагати офіційних вибачень і видалення образ на мою адресу, прошу допомоги правозахисників", - написав Бутусов в Facebook.
За словами журналіста, його не запросили на зустріч з міністром Андрієм Тараном і не дали можливості представити його програму дій. При цьому Бутусов стверджує, що йому "не представили жодної посади, яку я міг би зайняти в Міноборони, хоча сам міністр офіційно заявив про це на своєму сайті на всю країну".
Журналіст вкотре згадав про те, що міністерство запропонувало йому зайняти будь-яку посаду. Однак, напередодні в пресслужбі Міноборони заявили про те, що у них немає вакансій, що "відповідають рівню його амбіцій, які зараз перевищують його рівень необхідних компетенцій".
"Тобто два дні тому ви вважали, що я експерт, якому можна довірити будь-яку роботу про яку я писав, а зараз за два дні все це кудись зникло? Мою увагу звернулося на одну з "міністерських позицій" - заступник міністра оборони, що дає можливість контролювати політику в тих сферах, про які я пишу. Тому я прийняв пропозицію міністра оборони і представив програму дій. Але як тільки я дав згоду - мені просто нахамили", - написав Бутусов.
За словами журналіста 10 грудня з ним зв'язався начальник департаменту кадрової політики Міноборони Олег Яцино, якому Бутусов заявив, що чекає зустрічі з міністром оборони, "адже саме міністр Андрій Таран відповідає за офіційну пропозицію мені роботи через його сайт".
"Яцино менв подякував, і повісив трубку. Після цього я прочитав мерзенну брехню і хамство на свою адресу на сайті Міноборони", - додав журналіст.
Бутусов стверджує, що з ним в міністерстві нічого не обговорювали, в тому числі і його компетенцію. Журналіст вимагає публічної зустрічі з Яцино, щоб він в прямому ефірі пояснив, про що говорив з Бутусовим.
"Якщо Яцино не піде на публічну зустріч, буду змушений залучати його на таку зустріч через суд, через народних депутатів. Люди повинні знати правду - зі мною ніхто нічого не обговорював", - пише Бутусов.
Журналіст також заявив про те, що "дії Міноборони мали б якусь логіку", якби він отримав відмову після представлення своєї програми і зустрічі з представниками відомства. Він хоче дізнатися, "хто несе відповідальність за таке брехливу заяву". Бутусов вважає, що в Міноборони використовували щодо нього образи для того, щоб "перевести всю тему в улюблений піарниками "кварталу" "срач".
"Вважаю за необхідне провести публічну дискусію з міністром Тараном про суть моєї програми, не сумніваюся, що така дискусія розкриє хто з нас більш компетентний і приверне велику увагу всіх військовослужбовців і волонтерів, всіх громадян нашої країни", - додав Бутусов.
Він звернувся до правозахисників і організаціям, які захищають права журналістів, з проханням про допомогу.
Напередодні в Міноборони заявили про те, що провели бесіду з Бутусовим, за результатами якої не змогли запропонувати йому посаду. При цьому у відомстві додали, що "порядок призначення на посади не передбачає виключень ні для людей, які вважають, що міністр оборони може призначати "міністра оборони", ні для авторів чудових "програм", в яких поради космічного масштабу межують з космічного масштабу некомпетентністю, ні для людей з "комплексом Наполеона".
Міністр оборони Андрій Таран збрехав про проведення зі мною співбесіди, збрехав про причини відмови в наданні мені...
Опубліковано Юрієм Бутусовим П'ятниця, 11 грудня 2020 р.
Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони запропонувало посаду журналісту Бутусову в своїй структурі. Через деякий час він прийняв пропозицію відомства та опублікував програму своїх дій.
Журналіст також зазначив, що пов'язує цю пропозицію зі своїми публікаціями про проблеми в управлінні оборонної сфери, а також - з обговоренням 7 грудня на комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки справи про спецоперацію із затримання в Білорусі 28 членів ППК "Вагнера".