Після останніх санкційних рішень про запровадження ембарго лише на постачання вугілля , схоже, що Європа не впевнена у своїх можливостях відмовитися від російських нафти та газу, пише у статті президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.
“Очільники міністерств закордонних справ ЄС черговий раз не ухвалили спільного рішення щодо запровадження ембарго на російські газ і нафту. Обговорення шостого пакета санкцій, до якого входить це питання, планується провести після 17 квітня”, - додає автор.
Водночас часткове чи нетривале ембарго є помилковою та небезпечною стратегією, підкреслює Гончар.
“Воно може призвести до подальшого зростання цін, зокрема на газ, що, вочевидь, повністю компенсує «Газпрому» втрату обсягів експорту, як це вже було впродовж другого півріччя 2021 року. Рішення про часткове ембарго без обмеження спотових цін (price cap) даватиме зворотний ефект”, - додав експерт.
Тиск і шантаж, мета якого — перекреслити закони ЄС і вільний ринок, підпорядкувати власній монополії всі джерела постачання газу, максимально прив`язати питання газу до можливості ставити політичні вимоги, — ось засоби впливу на європейців Російської федерації, яка зараз продовжує фізичне катування українців. І в питанні енергетичних санкцій має бути сильна та комплексна реакція ЄС, попереджає експерт.
Докладніше про енергетичні санкції ЄС — найефективніший вплив на російську економіку, читайте у статті Михайла Гончара “Європа в енергетичній пастці Росії: як подолати залежність?”.