Європа назвала "кмітливим ходом" реакцію України на угоду щодо "Північного потоку-2" — Politico

Поділитися
Європа назвала © nord-stream2.com
Там здивовані, чому українська сторона не пішла на це раніше. 

Європейський Союз позитивно оцінив відповідь України на американо-німецьку угоду щодо "Північного потоку-2", пише Politico. Йдеться про пропозицію нашої сторони ініціювати консультації з Євросоюзом та Німеччиною відповідно до ст. 274 Угоди про асоціацію з ЄС.

ЗМІ назвали дії України "сміливою бюрократичною відповіддю". Це дасть можливість нашій стороні наполягати на санкціях, які не допустять завершення будівництва "Північного потоку-2", або на компенсації чи чіткіших гарантіях. 

"...Країна-партнер, яка сподівається одного дня приєднатись до ЄС, нарешті насмілилась встати і відкрито вимагати, щоб Комісія і Німеччина, найбільша і наймогутніша країна-член ЄС, поважали її права...", - сказано в матеріалі.

Більше ЄС не коментував реакцію України на угоду США та Німеччини. Канцлерін Ангела Меркель пообіцяла докласти усіх зусиль, щоб наша країна залишалася в цій угоді на умовах транзитної держави. У Єврокомісії ж заявили, що вони відкриті до дискусії щодо цього газопроводу, позаяк вважають його загрозою колективній безпеці. 

Politico пише, що багато європейських політиків "посміювалися та захоплювалися" кмітливістю Києва під час приватних розмов. 

"Вони абсолютно праві... Серед моїх колег в інституціях є думка, що Угода про асоціацію накладає зобов'язання лише на українців, а не на обидві сторони", - заявив високопосадовець з ЄС.

Є й такі високопосадовці, які погодилися з тезою про кмітливість реакції, але назвали її "потенційно необдуманою". Він здивований, чому наша сторона не зробила цього раніше. 

Напередодні заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту та продовжує наполягати на зупинці геополітичного проєкту Кремля. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2», це питання також обговорюватиметься на зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена 30 серпня. Союзником України у боротьбі проти російського газопроводу може стати Польща.

Чи вдалося президенту України Володимиру Зеленському переконати німецьких можновладців змінити позицію щодо «Північного потоку-2» , читайте у статті Володимира Кравченка «Меркель не повернула назад «Північний потік»». Як Джо Байден повертає відносини Німеччини та США до «нормальності» і до чого тут російський газ, читайте в статті Олексія Їжака «Байден і Меркель задекларували нові відносини» у ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі